У Дніпрі слухачі Університету третього віку приєдналися до написання Всеукраїнського радіодиктанту

У п’ятницю, 8 листопада, по всьому світу долучились до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Уперше акція пройшла у 2000 році, її приурочили до Дня української писемності та мови. У написанні диктанту взяли участь і дніпряни, зокрема, 131 слухач Університету третього віку.

_MG_0004

«Уже другий рік поспіль слухачі соціального проєкту «Університет третього віку» приєднуються до написання радіодиктанту. Торік в акції взяли участь лише 38 слухачів, цьогоріч – втричі більше. І це не дивно, бо у нас з’явилися напрями «Українознавство» та «Українська мова», які зараз дуже популярні. У 2018 році було лише 162 слухачі цих напрямів, а цього року – вже близько 1000», – зазначив директор департаменту з питань місцевого самоврядування, внутрішньої та інформаційної політики Дніпровської міської ради Артем Нідєлько.

_MG_0042

Людмила Казначеєва відвідує Університет третього віку вже декілька років. Каже, що ніколи не вивчала українську мову, але вирішила перевірити себе, написавши диктант.

_MG_9994

«У школі ми не вивчали українську мову, але я потроху читала українською, тож мову розумію. Сьогодні я вирішила себе перевірити. Якщо помилок буде багато, то хочу записатися на курс української мови в Університеті третього віку», – зазначила слухачка.

_MG_9995

Людмила Площенко – учасниця соціального проєкту з першого дня його заснування. Вона також вирішила приєднатися до написання Всеукраїнського диктанту. Каже, що хоче вивчити українську мову, бо у шкільній програмі її не було.

«Були часи, коли українську мову забороняли, не вивчали, тож не всі мої однолітки добре її знають. Але зважаючи на те, скільки нас сьогодні тут зібралося, я радію. Я вже другий рік поспіль пишу цей диктант, торік робила помилки в орфографії. Цього разу цікаво побачити свої помилки та попрацювати над ними в Університеті третього віку», – зазначила Людмила Площенко.

_MG_0005 _MG_0010

 

Метки: радиодиктант, Університет третього віку