У Дніпрі провели рейд щодо заборони розпалу багаття та підпалу сухої трави у віддалених районах міста

29 квітня у Дніпрі інспекція з питань благоустрою Дніпровської міської ради спільно із представниками департаменту екологічної політики провели рейд щодо заборони розпалу багаття та підпалу сухої трави. Такі заходи здійснюють згідно з розпорядженням міського голови Бориса Філатова. Цього разу перевіряли віддалені райони – приватний сектор у селищі Березанівка. До рейду залучили пожежних-рятувальників і представників КП «Центр екологічного моніторингу» обласної ради.

«Будь-яке багаття є джерелом викидів небезпечних речовин, які через повітря осідають у легенях людей. Системами моніторингу підвищення рівня забрудненості повітря фіксується восени та навесні у святкові та вихідні дні, тобто саме у ті часи, коли люди починають на своїх приватних ділянках спалювати сміття. Слід зазначити, що й склад того, що наразі спалюють, значно змінився. З’явилось багато пластику та синтетичних речей, які виділяють у повітря ще більш канцерогенні речовини. Тож і громадськість, і екологи, і місцева влада спільно докладають зусиль, аби змінити ситуацію на краще», – розповів заступник директора з питань екології КП «Центр екологічного моніторингу» обласної ради Олексій Ангурець.

На початку рейду екологи виміряли стан атмосферного повітря за допомогою портативного газоаналізатора на нейтральній території.

200228600895_104100

«Цей прилад оснащений датчиками дрібнодисперсного пилу. Його допустима норма у повітрі становить 50 мікрограмів на 1 метр кубічний повітря. Оскільки ми перебуваємо у достатньо чистій місцевості, тут показники у 10 разів нижчі. Якщо ж піднести прилад до джерела розпалу, то залежно від інтенсивності горіння та кількості диму, показники можуть перевищувати норму навіть у 100 разів», – пояснив інженер КП «Центр екологічного моніторингу» ДОР Олексій Базілєєв.

200170500219_359570

Зі свого боку начальниця сектору забезпечення заходів пожежної безпеки Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області, майор служби цивільного захисту Тетяна Шевченко-Работенко закликала мешканців міста не створювати умов для виникнення пожеж та навела статистичні дані: «90 % пожеж в екосистемах відбуваються з вини людей. З початку року у місті виникло 468 пожеж, з яких 87 в екосистемах, 14 з них зафіксовано у селищі Березанівка. Основними причинами залишається – необережне поводження з вогнем, підпал сухостою та сміття на присадибних ділянках, а також кинутий недопалок та ігри дітей з сірниками».

200325100105_32191

Для визначення місць, де відбувається розведення вогнищ, представники інспекції з питань благоустрою запустили квадрокоптер з камерою, а потім проїхалися вулицями селища. Порушників під час рейду не виявили, однак провели роз’яснювальну роботу з місцевими мешканцями.

«Щойно нам розповіли, чому небезпечно спалювати листя та суху траву, а також дали паперові пам’ятки. Однак, ми самі розуміємо, що робити цього не потрібно і давно вже не спалюємо листя та іншу рослинність. Усе це компостуємо на городі, щоб використовувати як добриво», – розповіла жителька селища Березанівка Тетяна Бабенко.

200170200041_363248

Головний спеціаліст відділу контролю благоустрою інспекції з питань благоустрою міськради Дмитро Гомілко відзначив, що у порівнянні із минулим роком кількість порушень зменшується, але покарання ніхто не скасовував: «З початку року ми склали 13 протоколів і надали 24 попередження. За таке правопорушення визначено штрафи у розмірі від 340 до 1360 грн для фізичних осіб та 850–1700 для юридичних. Розмір фінансового покарання визначає адміністративна комісія».

200321700600_32423

Наприкінці рейду заступник директора департаменту – начальник управління комунальної екології департаменту екологічної політики міськради Ярослав Крисько підсумував: «Селище Березанівка наразі є одним із проблемних районів міста, де мешканці досить активно продовжують палити опале листя, суху рослинність, а разом із цим і побутові відходи. Це небезпечно перш за все для самих паліїв, а також забруднює не тільки повітря, а й ґрунт. На щастя, сьогодні ми не виявили жодного багаття. Однак, такі рейди та роз’яснювальна робота серед мешканців проводяться постійно».