У Дніпрі перевіряють об’єкти у прибережній зоні на вільний доступ містян до води

У Дніпрі тривають перевірки об’єктів у прибережній зоні на вільний доступ містян до води. За законом така зона є водоохоронною. Доступ до неї має бути вільним. Інспекцію проводять співробітники комунального підприємства «Міські причали» спільно з представниками інспекції з питань благоустрою Дніпровської міської ради.

Сьогодні, 18 липня, інспектори перевірили об’єкти набережної від Мерефо-Херсонського мосту у бік вул. Набережна Перемога. Перша перевірка – Крейсерський яхт-клуб. На місці було зафіксовано зачинену металеву огорожу. Далі була станція «Дніпро», на вході до якої теж був металевий паркан. Аналогічна ситуація й на вході до човникової станції за автосалоном, де огорожа була відчинена, але по периметру станції вільно бігали собаки.
Рибалка Вадим жаліється: ще рік тому на цьому місці був куточок для рибалок, а зараз і його огородили: «Підхожу до огорожі, буває, що вона відкрита, але по всій території станції бігають величезні собаки. Самі розумієте, до води ніяк не пройти».

Під час перевірки цих об’єктів їхніх власників на місці не було. Інспектори надали охоронцям приписи на усунення виявлених порушень, а саме: встановленої огорожі, ненадання відповідних дозвільних документів, у тому числі на земельну ділянку тощо.

За словами головного спеціаліста інспекції з питань благоустрою міськради Руслана Штанія, власники повинні у прописаний термін надати документи щодо встановлення огорожі, якщо такі є. Або самовільно прибрати усі бар’єри, які перешкоджають вільному доступу людей до води.

«Якщо є документи на встановлення огорожі, в чому сумніваюсь, їх необхідно пред’явити. Якщо цього не буде зроблено, огорожу необхідно буде прибрати. В іншому разі нам доведеться зробити це примусово», – пояснив інспектор.

Зі свого боку, директор комунального підприємства «Міські причали» Павло Михайлюк зазначив: наявність огорожі або паркану не є порушенням, якщо на це є відповідні документи. Але огорожі та паркани не мають бути зачиненими, люди мають право вільно пройти до води.

«Загалом переважна більшість човникових станцій у місті є незаконними, тобто вони працюють без дозвільних документів і, як правило, забороняють доступ людей до води. Зараз комплексно взялися за такі перевірки, щоб навести лад у цьому питанні», – сказав директор підприємства.

_MG_7229 _MG_7167 _MG_7179 _MG_7200 _MG_7213

 

Метки: прибрежные зоны, река