У Дніпрі облаштовують підвищені трамвайні платформи для зручності маломобільних груп

У Дніпрі презентували першу підвищену трамвайну платформу для зручності маломобільних груп населення. Її облаштували на зупинці трамвайного маршруту №1 по вул. Воскресенській, 13 під час ремонту Алеї художників. Довжина платформи 35 м, а висота – 25 см. Вона викладена тактильною плиткою.

IMG_6870

«Перед початком робіт вивчили зарубіжний досвід облаштування підвищених трамвайних платформ. Тепер на цій зупинці маломобільні люди, матусі з візочками, особи з інвалідністю, містяни поважного віку можуть заходити до трамваю без або з мінімальною сторонньою допомогою», - розповів начальник інспекції з питань благоустрою ДМР Руслан Мороз.

IMG_6969

Водночас спеціаліст департаменту транспорту та транспортної інфраструктури ДМР Іван Васючков зазначив, що до кінця року в місті побудуть іще 11 підвищених трамвайних платформ: «Такі платформи з’являться на 9 трамвайних зупинках по вулиці Робочій, перехресті просп. Д. Яворницького - вул. Гоголя та на вул. Шолохова (ж/м Ломівський). Адреси ці обиралися передусім за зверненнями громадян».

IMG_6907

Зі свого боку, голова ГО «Центр адаптації людей з інвалідністю «Океан добра», голова комітету ЖКГ та благоустрою Громадської ради при Дніпровській міській раді Ольга Волкова підкреслила, що всі побажання та зауваження були враховані при облаштуванні нової підвищеної платформи.

«Нові автобусні зупинки вже мають підвищені бордюри, а зараз місто переходить до трамвайних зупинок. Це дуже полегшує вхід маломобільних людей до транспорту. Ми завжди говоримо, якщо це зручно для таких людей, то й для усіх інших теж. Загалом дуже радує, що нині Дніпро активно застосовує нові норми ДБН. А нещодавно наш комітет включили до складу комісії, яка приймає виконання поточних ремонтів у місті», - сказала голова комітету.

IMG_6935

Пані Валентина часто сідає в трамвай №1 саме на зупинці по вул. Воскресенській і вже встигла відчути комфортність підвищеної платформи.

«Дійсно, стало легше заходити до трамваю. А особливо людям з паличками чи на милицях . Якщо й інші зупинки так облаштовуватимуть, буде просто чудово», - наголосила жінка.

Дніпрянин Олександр Шпак пересувається на милицях, і якраз для таких, як він, такі платформи і потрібні: «Заходити до трамваю з такої платформи набагато легше і швидше, ніж зі звичайної. Дуже добре, що міська влада враховує потреби маломобільних людей».

Мешканка міста Флорина Йосипівна теж схвалює облаштування підвищеної платформи: «Коли роблять такі зручності – це, звичайно, добре. Чим більше їх по місту з’являтиметься, тим краще. Словом, чекаємо на облаштування підвищених платформ й на інших зупинках», - додала жінка.

IMG_6961

 

Метки: трамвайні платформи