Середа, 6 листопада 2024 року

У Дніпрі «недоторкані» роками труять мешканців міста

Кожного дня мешканці Дніпра, переїжджаючи річку з лівого берега на правий, можуть побачити чорні та руді хвости димів над промисловими майданчиками заводів (тих що лишилися). Наслідки цих димів добре знають жителі багатьох районів міста – проспекту Мазепи, житлових масивів Парус, Покровський та Червоний Камінь, Діївки, Ломівського та інших. Дихати на вулиці неможливо, вікна відчинити неможливо, а про хронічні хвороби годі й говорити.
Заради справедливості слід сказати, що майже у кожному районі Дніпра є свої забруднювачі. Недарма ж наш обласний центр вже котрий рік поспіль очолює рейтинг міст з найбільш забрудненим повітрям. За даними спостережень Національної гідрометслужби України за 2023 рік Індекс забруднення атмосфери у Дніпрі складає 12,4. Для порівняння, наприклад, у Чернівцях він - 2,3.

photo_2024-10-23_16-48-24
Для довідки:
За даними спостережень минулого року Дніпро посідає 2-е місце за середньорічним рівнем завислих речовин, 3-е – за сірководнем, 2-е – за аміаком та формальдегідом. А за разовий зафіксований викид сірководня перевищує норму у 8,6 разів (привіт коксохіму).
Якщо до широкомасштабної війни основним забруднювачем повітря у Дніпрі, проти якого роками боролися активісти екологи, була Придніпровська ТЕС, то зараз це безумовно коксохім Дніпровського металургійного заводу корпорації DCH олігарха Ярославського. Сам він вже котрий рік переховується за кордоном. Але ж підприємство його димить і травить людей. При цьому робить це безкарно. Судіть самі.
Два місяці тому екологи звернулися до Державної екологічної інспекції Придніпровського регіону зі скаргою на викиди з ПрАТ «ДМЗ». Інспекція призначила позапланову перевірку. І ось нарешті отримана відповідь. Її опублікувала екологічна громадська організація SaveDnipro.

з 20 серпня по 2 вересня 2024 року Державна екологічна інспекція Придніпровського округу (далі – ДЕІ) провела позапланову перевірку ПРАТ «ДМЗ», до складу якого входить коксохімічне виробництво (далі – ДМЗ).
Ось важливі факти про цю перевірку, які відображені в документах, отриманих нами на запит.
Зафіксовано перевищення дозволених обсягів викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, встановлених Дозволом на викиди №UA 12020010010350200-1-0165 від 03,03.2023.
Тобто, навіть попередньо оголошена перевірка, про яку підприємство було повідомлено заздалегідь, зафіксувало перевищення дозволених обсягів викидів❗️ Ми можемо лише здогадуватися, що відбувається на ДМЗ в інші дні, коли таких перевірок немає.

Далі цікавіше, якщо поглянути на історію питання. Рік тому Держекоінспекція вже проводила перевірку, зафіксувала перевищення допустимих норм і видала Припис – привести все до умов Дозволу на викиди. Звичайно, що ДМЗ відзвітувався про виконання цього Припису. За результатами цьогорічної перевірки знову видається Припис, підприємство знову звітує про виконання і… вказує ті самі роботи, що були виконані рік тому. Тобто ви пишіть, пишіть, а ми все одно будемо робити, як заманеться.
В зв’язку з викладеним вище ГО SaveDnipro закликає Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України ініціювати призупинення дії Дозволу на викиди №UA12020010010350200-1-0165 до приведення викидів в атмосферне повітря до умов Дозволу, що має бути підтверджено результатами інспекційного інструментально-лабораторного контролю Державної екологічної інспекції.

Взагалі складається враження, що в Україні склалася така собі «каста недоторканих олігархів» - власників великих підприємств-забруднювачів. Гарний приклад – як тільки на схожому коксохімічному виробництві на АрселорМіттал Кривий Ріг влітку стався викид шкідливих речовин, то екоінспекція провела перевірку негайно. Навіть у Верховній Раді захвилювалися, парламентський комітет взяв це під свій контроль. Мабуть тому, що іноземний інвестор цього підприємства не входить до кола своїх. А у Дніпрі роками можна постійно забруднювати атмосферу і тільки «ай-я-яй» роблять. У тому ж Кам’янському, яке на другому місті по забрудненню атмосфери після Дніпра, коксохім та металургійний завод, що входять активів Рината Ахметова преспокійно димлять. Бо свій?
Але якщо ви вважаєте, що у Дніпрі все обмежується тільки одним «зловредним» підприємством, то помиляєтеся. Варто лише ретельно поглянути на колишні промислові зони, в яких останніми роками з’явилися безліч невеликих та і досить великих підприємств, які димлять, гудять та отруюють навколишнє середовище. Наприклад, мешканцям району вулиць Байкальської, Осінньої, Калнишевського добре знайомі аромати та гул від «Потоків». Власники цих підприємств не входять до кола «недоторканих олігархів», але здається складають клуб недоторканих для місцевої влади.

Метки: экология

ПОПУЛЯРНЕ

Архів новин
Ноябрь 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Окт    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Контакти

Столярова, 1, Дніпро, Україна, 49038

mail@dv-gazeta.info

© Останні новини Дніпра та України за сьогодні. Онлайн трансляції, фото та відео репортажі на сайті Днепр вечерний. Всі права захищені.