У Дніпрі мешканцям радять не відвідувати кладовищ у поминальні дні через пандемію коронавірусу

«Релігійної складової у відвідуванні кладовища, щоб пом’янути померлих рідних і близьких, немає. Для цього важлива – щира молитва. А формат присутності чи відсутності людей на кладовищі не має значення. Ба більше, вже понад рік живемо у ситуації пандемії, коли слід обмежувати контакти, щоб не захворіти. І не треба на кладовищі організовувати обіди. Словом, головне – молитва за наших спочилих рідних і близьких», – підкреслив священник, військовий капелан Дмитро Поворотний.

Дмитро Поворотний

Зі свого боку заслужена лікарка України, докторка медичних наук, професорка, віце-президентка Асоціації алергологів України, членкиня Європейської академії алергології, головна алергологиня м. Дніпра та Дніпропетровської області, депутатка Дніпровської міської ради, голова постійної комісії міської ради з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення Євгенія Дитятковська зазначила: «Кількість хворих на коронавірус у Дніпрі збільшується. Лікарні заповнені на близько 50%. Медичний персонал працює на межі своїх ресурсів. А перебіг цієї хвороби став тяжким. Тому закликаємо містян не відвідувати місць масового скупчення людей, щоб не підхопити цю хворобу. Давайте утримаємося від відвідування кладовищ, усі гуртом будемо дотримуватися усіх правил, щоб наше місто не перейшло до «червоної» зони карантину. Масковий режим, соціальна дистанція, обробка рук антисептиками є обов’язковими».

Євгенія Дитятковська

За словами заступника директора-начальника управління транспорту департаменту транспорту та транспортної інфраструктури Дніпровської міської ради Олександра Лещенка, щоб уникнути потоку людей на кладовища, у поминальні дні не буде організовано додаткове перевезення пасажирів: «До пандемії коронавірусу департамент організовував спеціальні маршрути для підвезення людей. Але вже другий рік поспіль, враховуючи усі рекомендації, цього не робитимемо, тобто спеціальних маршрутів на кладовища не буде».

Олександр Лещенко

Водночас заступник начальника Дніпровського відділу поліції ГУНП в Дніпропетровській області Роман Дорош додав, що у поминальні дні представники поліції чергуватимуть на кладовищах і стежитимуть за дотриманням правопорядку і карантинних норм.

Роман Дорош

«На кожному кладовищі будуть наряди поліції. Спільно з представниками адміністрації кладовищ стежитимемо й за дотриманням карантинних обмежень, щоб люди не скупчувалися, а дотримувалися дистанції, маскового режиму. Будуть певні обмеження на заїзд транспорту, щоб не було, власне, масового скупчення, заторів. Тому закликаємо містян не створювати на кладовищах натовпів, пікніків, не зловживати спиртними напоями, а дотримуватися порядку та карантинних обмежень», – наголосив правоохоронець.

Метки: поминальні дні