У Дніпрі до кінця року планують облаштувати перші шість пунктів прийому вторинної сировини

У Дніпрі до кінця року планують встановити перші шість муніципальних пунктів прийому вторинної сировини. Поки йдеться про їхнє облаштування у трьох районах міста – Чечелівському, Індустріальному та Самарському. А згодом – і в усіх інших. Про це під час прямої телефонної лінії 24 червня розповів директор департаменту екологічної політики Дніпровської міської ради Олег Семенко. За його словами, Дніпро – одне із перших міст в Україні, які розпочали роботу із сортування сміття, ще не очікуючи ухвалення Закону України та Національної стратегії поводження з відходами.

1jj

«Ми вже працюємо над втіленням пілотного проєкту з відкриття згаданих пунктів. Туди мешканці зможуть віддавати різні види сміття, у тому числі пластмасу, скло. Це буде великий контейнер з відділами і спеціальним пресом. По заповненню перевізник усе накопичене вивозитиме. Таким чином це буде реальна дія у сортуванні сміття. До того ж такі пункти зменшать навантаження на контейнерні баки», – сказав представник мерії.

На сьогодні централізованим вивезенням сміття у Дніпрі займається ТОВ «Екологія-Д», яка виграла відповідний конкурс.

«Обслуговуємо понад 7 тис. сміттєбаків і 30 одиниць так званих мультиліфтів (великих контейнерів). Щодня у цьому задіяно 23 екіпажі. У цілому сміття вивозимо за графіком, але якщо з різних причин десь невчасно це зробили, оперативно реагуємо на звернення мешканців. Щодо вивезення великогабариту, то 10 % такого сміття закладено у тариф. Окрім того, мешканці можуть звернутися за цією послугою і до абонентських відділів, що у кожному районі міста, або до диспетчерської служби 068-405-00-00», – зазначив директор компанії Віталій Коваленко.

Він також закликав усіх містян, особливо мешканців приватного сектору, укласти договори на вивезення твердих побутових відходів: «На жаль, лише 40 % мешканців приватного сектору мають договори. Тому, щоб якісно отримувати послугу з вивезення сміття, слід укласти відповідний договір і вчасно за неї сплачувати».

Зі свого боку спеціаліст відділу роботи з ОСББ, ОСН і ЖБК міськради Владислав Макарець порадив співвласникам об’єднань більш детально вивчати договори.

«Наприклад, маємо випадки, коли ОСББ укладає з тією чи іншою компанією договори на вивезення лише великогабаритного сміття. Поруч з цим місцем утворюються негабаритні відходи. А відтак – за додатковим тарифом їхнє вивезення потрібно оплачувати. Такі ситуації досить часто трапляються біля тих багатоповерхівок, які межують з приватним сектором. Так і утворюються стихійні смітники. Тому об’єднання співвласників повинні чітко контролювати, що входить у їхній тариф. Це вже питання ефективного управління ОСББ», – додав Владислав Макарець.

Метки: прийом вторинної сировини, ТОВ «Екологія-Д»