У Дніпрі для слухачів Університету третього віку проводять заняття з гімнастики плейстік

У середу, третього квітня, у Дніпрі відбулося перше заняття з гімнастики плейстік для слухачів Університету третього віку. Його відвідали 70 літніх студентів, а загалом на спортивні заняття записалося близько 400 осіб. Наразі в університеті разом з тренерами розробляють розклад тренувань.

Плейстік – вид гімнастики, який допомагає людині пенсійного віку легко освоїти групові гімнастичні рухи. В його основі лежать стародавні східні оздоровчі практики. У плейстік включені вправи з м’ячем. Такі заняття допомагають зменшити вірогідність інфарктів та інсультів.

«До нас звернулися слухачі Університету третього віку з тим, що вони потребують урізноманітнення програми фізичної активності. Щоб вони почувалися бадьоро, ми запропонували їм цю китайську гімнастику. Вона доволі щадна. На заняття ми запросили професійних тренерів з цього виду спорту та медиків. Ми навіть не очікували, що цей напрям буде таким популярним серед слухачів університету», – зазначив директор департаменту з питань місцевого самоврядування, внутрішньої та інформаційної політики Дніпровської міської ради Артем Нідєлько.

_MG_7780.CR2

За словами тренера Олександра, гімнастика плейстік, яку також називають тайцзіцюань, дуже корисна для людей пенсійного віку. А через те, що всі рухи плавні, – мінімально травматична.

_MG_7708.CR2

«Цей вид гімнастики був започаткований у Китаї. Спочатку вона призначалася для спортсменів, які проходять реабілітацію. Сьогодні це – масовий вид спорту, що став популярним через те, що ним можуть займатися люди будь-якого віку. Він допомагає зберегти еластичність м’язів, рухомість суглобів і є гарною профілактикою серцево-судинних захворювань», – розповів тренер.

Галині Павлівні 72 роки, але вона не полишає спортивних занять і досі. Крім того, жінка постійно відвідує лекції Університету третього віку, пройшла курс занять на комп’ютері.

«Я вже встигла спробувати себе у цій новій гімнастиці. Особливо подобається, що всі рухи пластичні. Я з дитинства займалася і балетом, і танцями, і туризмом. Можливість відвідувати такі спортивні заняття – це гарна нагода тримати себе у формі в будь-якому віці. Мені дуже цікаво», – зазначила пані Галина.

_MG_7755.CR2 _MG_7719.CR2

_MG_7761.CR2 _MG_7793.CR2

Довідка. Станом на 1 квітня 2019 року в Університеті третього віку зареєстровано 8 тисяч слухачів. Запис триває. Довідки за телефонами: 778-03-44, 093-134-40-52

Метки: гімнастика плейстік, Університет третього віку