«Тысячи молодых ломают себе ребра»: историки рассказали о любимом развлечении екатеринославцев

Оказывается, сто лет назад в Екатеринославе популярностью пользовались кулачные бои. И это притом, что тысячи молодых, сильных граждан ломали друг другу ребра, крушили зубы, выбивали глаза. Об этом сообщается на фб-странице Музей истории Днепра 

ари

«Газета «Наковальня» у 1923 році писала про кулачні бої у Катеринославі.
«Пройдіться в будь-яку неділю або будь-яке свято по Польовій вгору по степу. Перше, що ви побачите – це густу хмару пилу. Після цього ви почуєте тисячі голосів, які згадують предків по жіночій лінії до сьомого коліна включно. Одразу нічого не розбереш – все затягло пилом. Аж ось тисячний натовп загойдався. Пішла стінка на стінку і ви не одразу розумієте у чому справа.
Це – «кулачки». Тисяча молодих, сильних громадян ламають одне одному ребра, трощать зуби, вибивають очі … Це прийшли не заводські околиці. Це вийшли яри і слобідки: Жандармська, Троїцька, Невінчана, Рибаківська, звідки вилітають герої бандитизму, виховані в атмосфері кулачних боїв. Годинами лежать вони, пом’яті у бійці, відлежуються і знову в гущавину. Інакше неможна, адже сьогодні вся слобідка, вся «Гора» виступає. «Низ» також привалив у значній кількості – відігнати, мовляв, необхідно. На кулачки збираються і багато старих, жінок, а також дітей.
Дивишся на цю розвагу і очам своїм не віриш – невже цей спадок минулого досі терпимий і зараз?
Зображення – оригінальна карикатура до статті»,- отмечается в сообщении.

 

Метки: Екатеринослав, кулачные бои