Старинный репортаж: историки Днепра показали газету, приуроченную к приезду Николая ІІ в Екатеринослав

Днепровские историки обнародовали старинный репортаж, который подготовили репортеры Екатеринослава в 1915 году.

Исторический материал освещает знаковое событие в истории нашего города – приезд Николая II. Это был первый визит императора в Екатеринослав.

Старый город тогда празднично украсили национальными флагами, гирляндами, транспарантами и торжественной иллюминацией. По маршруту проезда царского автомобильного кортежа по улицам и проспектам Екатеринослава возвели несколько триумфальных арок, празднично декорированных национальной символикой и гербами с царскими вензелями.

Дабы днепряне могли ощутить атмосферу в городе столетней давности, историки показали в Сети копию полосы издания «Военный Вестник» от 3 февраля 1915 года. Здесь можно увидеть детальное описание визита такого важного гостя.

Интересные подробности рассказали на фейсбук-странице Музей історії Дніпра.

155464583_452461086178725_3766895904349154669_o

-Візит Миколи ІІ до Катеринославу
Початок 1915 року ознаменувався знаковою подією в історії «старого» Катеринослава. До міста з одноденним офіційним візитом прибув російський імператор Микола ІІ. Це був перший візит російського самодержця до південноукраїнського Манчестера – багатотисячного адміністративного центра Катеринославської губернії, що посідала третє місце в Російській імперії за розмірами території. Мета приїзду «хазяіна землі Русской» полягала в ознайомленні з організацією та діяльністю мережі шпиталів, що функціонували на теренах Катеринослава на кошти різних соціальних станів, фундацій, етноконфесійних груп, благодійницьких установ міста та Придніпровського регіону з початку Першої світової війни.
Проте, головним пунктом програми царського візиту було відвідування Олександрівського Південно-Руського заводу акціонерного товариства Брянського рельсопрокатного, залізничного та механічного заводу – одного з провідних промислових підприємств Півня імперії, яке посідало чільні позиції в виробництві сталі та чавуну – стратегічних матеріалів періоду Великої війни. На початку ХХ століття завод був наочним уособленням та своєрідним символом динамічної промислової модернізації, яка стрімко розгорталась на теренах Катеринославської губернії.
Адміністрації Катеринославської губернії, органи міського самоуправління, представники різноманітних станів та етноконфесійних групу доклали чималих зусиль щодо організації та проведення царського візиту. Місто було святково оздоблене національними прапорами, гірляндами, транспарантами, урочисто ілюміноване. По маршруту проїзду царського автомобільного кортежу вулицями та проспектами Катеринослава було споруджено декілька тріумфальних арок святково декорованих національною символікою та гербами з царськими вензелями.
Офіційний візит Миколи ІІ до Катеринославу став наочною демонстрацією значущості промислового міста для Російської імперії та її династії, яка покладала вагомі сподівання на те, що економічний та людський потенціал міста й регіону стануть надійною запорукою подальшого успішного розвитку країни. Варто додати, що вони не помилилися в своїй оцінці перспектив Катеринослава, його ролі та імсця в подальшій історії країни.

Ми наводимо на своїй сторінці скан військового видання Першої світової війни «Военный весник» від 3 лютого 1915 року число №172, де вміщений детальний опис візиту російського імператора Миколи ІІ до Катеринослава. Відчуйте атмосферу міста столітньої давнини! – написал старший научный сотрудник Музея истории Днепра Юрий Берестень.

Метки: Екатеринослав, Николай ІІ