Стало известно, где в Днепре растут старейшие кусты сирени

На центральной аллее парке имени Шевченко можно увидеть старые кусты сирени, которые пережили Вторую мировую войну и две реконструкции парка. Об уникальных кустах рассказали на фейсбук-странице Департамент парків та рекреації Дніпровської міської ради.

-Красою дикого бузку захоплювалися ще в IV-му столітті у Персії, яка вважається батьківщиною цього чагарника. В XII столітті він потрапив до Китаю, а звідти в XVI столітті — в Туреччину. У Європу був завезений лише в XVII столітті, але за цей час виведено вже 2300 сортів бузку.
Свою родову назву Бузок звичайний (Syringa vulgaris) отримав на честь наяди Сірінги, яка у давньогрецькій міфології відповідала за весну, ідилію та радість. А за Скандинавською легендою, бузок з'явився, коли Весна прогнала з луків сніг і підняла Сонце високо над землею.
В природі бузок — це чагарник, який зустрічається на кам’янистих схилах і сонячних лісових галявинах. Він може прожити більше століття, й вирости до 8 метрів у висоту: в світі зареєстрований екземпляр бузку, що досяг 130 років.
Всесвітню любов бузок заслужив своїм цвітінням, пік якого настає у травні. В цей час його квітки, що можуть бути ліловими, рожевими або білими — розливають навколо кущів чудовий аромат.
Цей тягучий солодкий запах, який приваблює метеликів, — надає бузковим квітам великий вміст ефірної олії. Цікаво, що завдяки цьому бузок є природним стерилізатором: під час цвітіння в радіусі 20 метрів він очищає повітря і навіть витісняє сигаретний дим. Завдяки ефірним оліям, екстракт квітів бузку застосовується в медицині та парфумерії.
Але насамперед бузок є прикрасою наших садів та парків: оскільки різні сорти цвітуть з кінця квітня до початку червня, то загальний час цвітіння бузкової групи може тривати аж більше місяця.
Бузок добре витримує посуху та морози — деякі сорти навіть до -60 С, але не любить темні ділянки, тому для нього підбирають сонячне місце.
Також він добре переносить обрізку — кущ можна сформувати у вигляді деревця на штамбі, або надати йому шаровидної форми. Але не зривайте бузок у місті — дуже гарно виглядають його фіолетові кисті у парках та скверах. Тим більше, що бузок довго цвіте на кущі, а в букеті швидко втрачає свіжість.
А побачити найстаріші кущі бузку, які пережили Другу світову війну та дві реконструкції, можна на центральній алеї в парку ім. Т.Г. Шевченка,- поделились специалисты.

Ранее  «Днепр вечерний» писал о том, что днепрян просят не губить распустившуюся сирень.

Метки: сирень