Спалах сальмонельозу на Дніпропетровщині, постраждало 13 людей включно з дітьми

Масштабний спалах небезпечної інфекційної хвороби – сальмонельозу стався у Кам’янському. За повідомленням Держспоживслужби постраждало 13 осіб, у тому числі 5 дітей віком до 17 років. Всі захворілі були госпіталізовані до інфекційних відділень міських лікарень Кам’янського у стані середньої важкості.
Було виявлено джерело зараження - суші, придбану навинос в одному із закладів громадського харчування м.Кам’янського.
Під час перевірки цього закладу у 2-х працівників була виділена Salmonella London, які таким чином були безсимптомними носіями інфекції. Крім того виявлені масові порушення особистої гігієни і усіх можливих правил, яких повинен був дотримуватись заклад.
У 5 змивах з об’єктів навколишнього середовища виділено Salmonella London (з ємностей соусу чилі та соусу унагі), Enterococcus faecalis (упаковка соєвого соусу та ємність соусу горіхового), Enterobacter aerogenes (ножі для нарізання риби та суші), Enterobacter cloacae (стіл для нарізання ролів), які є патогенними та умовно-патогенними бактеріями для організму людини. Крім того, при бактеріологічних дослідженнях 9 зразків залишків готових харчових продуктів у 6 також виділена Salmonella, а саме у різних видах суші.
Цей суб’єкт господарювання не має державної реєстрації потужності як оператор ринку з обігу/реалізації харчових продуктів, не надано будь-яких документів, що підтверджують здійснення обігу харчових продуктів.
Робота закладу призупинена. Вилучено 72,4 кг продуктів харчування, які не відповідають вимогам законодавства у сфері безпечності та якості харчових продуктів і є непридатними для споживання людиною.
Направлено лист на начальника Кам’янського районного управління поліції ГУНП в Дніпропетровській області про вжиття відповідних заходів та порушення кримінальної справи за ст.325 ККУ

Метки: сальмонельоз