Соціологія молоді: у ДніпроОДА презентували результати обласного дослідження

Наскільки молодь задоволена рівнем своєї освіти? Працює або ні? Та які професії вважає найбільш привабливими? В області провели соціологічне дослідження. Про його результати розповіли у Дніпропетровській облдержадміністрації.

ава

«Головними темами соціологічного дослідження були освіта і працевлаштування молоді. В опитуванні взяли участь мешканці області 14-34 років. Загалом – 600 респондентів. Це старшокласники, студенти вишів та закладів профтехосвіти, працююча молодь», – сказав начальник управління з питань внутрішньої політики Дніпропетровської ОДА Ігор Куліковський.

Більш ніж 46% опитаних вважають, що навчання дозволяє отримати професію та зробити кар’єру. Майже 18% – бути вільним і заспокоїти батьків. Ще майже 15% переконані, що навчання дозволяє підготуватися до життя.

У респондентів також цікавилися, які професії вони вважають найпрестижнішими. Понад 47% обрали варіант «Бізнесмен, підприємець». Також у трійці лідерів – держслужбовець та працівник торгівлі.

3

«Більшість наших здобувачів профтехосвіти обирають професії у сфері побуту та ресторанного сервісу. Також серед затребуваних – машинобудування, металургія і транспорт», – розповіла заступниця директора Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Дніпропетровській області Олена Гришаєва.

Окремий блок в дослідженні присвятили працевлаштуванню молоді. Постійну роботу має 34% опитаних, тимчасову – 12%. Ще 33% – навчаються, тому не працюють.

«Дуже важко поєднувати навчання і роботу. Якщо ти хочеш бути гарним студентом, глибоко вивчати предмети – цьому треба повністю віддаватися. Якщо виділяти час на роботу, то від частини студентського життя доведеться відмовлятися. Але переважно молодь все ж таки обирає роботу», – поділилася студентка 2 курсу Університету митної справи та фінансів Дарина Войченко.

2

Серед основних причин невдоволення роботою називають відсутність перспектив росту кваліфікації, низьку оплату та надто довгий робочий день.

Соціологічне дослідження провели на замовлення Дніпропетровської облдержадміністрації.