Скоропостижно скончался главный хормейстер Днепропетровского театра оперы и балета

С чувством глубокой скорби сообщаем о внезапной смерти главного хормейстера театра, заслуженного деятеля искусств Украины Валентина Николаевича ПУЧКОВА-СОРОЧИНСКОГО (8.05.1953-17.09.2020рр.).
Это сообщение размещено в группе «Дніпропетровський академічний театр опери та балету» в Фейсбуке.

хор

- Він розпочав свій творчий шлях у нашому театрі в 1977 році хормейстером. Увесь свій талант, свою любов до музики та мистецтва він дарував Дніпропетровському академічному театру опери та балету, - отмечается в сообщении. - Служив йому вірою і правдою, поважав і нескінченно любив наш театральний дім.

Під керівництвом Валентина Миколайовича пройшло оновлення складу хору, відбулась зміна театральних поколінь. Завдяки його наполегливості, глядачі мали нагоду слухати хор не тільки в оперних виставах, а також у концертних програмах, до яких входили: „Реквієм” Дж. Верді та В.-А. Моцарта, меса „Глорія” Дж. Пуччіні, „Stabat Mater” Дж. Россіні, „Урочиста меса” Л.-В. Бетховена, „Карміна Бурана” К. Орфа, „Чотири духовні пісні для хору та оркестру” Дж. Верді, „Реквієм” Г. Форе, а також хори з маловідомої опери А. Понк’єллі „Заручені”, „Кавказ“ С. Людкевича та інші.

Творчою кульмінацією в його діяльності можна вважати роботу над грандіозним сценічним дійством „Карміна Бурана” на музику К. Орфа для хору, солістів, балету та оркестру. Валентин Миколайович був не просто ініціатором цього проекту. Він зробив усе можливе, щоб „Карміна Бурана” стала подією в музично-театральному житті України. І театр з впевненістю досяг цієї мети, в чому роль хору була найпомітнішою. Він завжди багато працював, любив життя, театр, своїх артистів. З його творчим почерком знайомі слухачі Італії, Іспанії, Бельгії, Польщі, Росії та Китаю де хорова музика Дж. Пуччіні, Дж. Верді, П. Масканьї, Р. Леонкавалло, Б. Шенга звучала у виконанні академічного хору Дніпропетровської опери.

Висловлюємо наше глибоке співчуття колегам, близьким та рідним. Сумуємо разом з Вами, розділяємо біль втрати та підтримуємо у цей важкий час.

Метки: главный хормейстер, театр оперы и балета