Скандинавська ходьба – корисний спорт для відвідувачів територіального центру міста

Скандинавська ходьба - популярний вид спорту. Він дуже підходить людям будь-якого віку. Під час занять задіяно майже 90% м’язів, підвищується загальна витривалість організму та рухливість суглобів.

У Дніпрі в усіх відділеннях комунальної установи «Дніпровський міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Дніпровської міської ради засновано групи скандинавської ходьби.

_MG_1276.CR2

«Заняття зі скандинавської ходьби почалися відносно нещодавно та одразу стали користуватися попитом серед наших підопічних. На жаль, через карантин ми вимушені були відмінити більшість занять та всі заняття в залі. А от скандинавська ходьба виявилася прекрасною альтернативою, адже тренуватися можна будь-де, але обов’язково на свіжому повітрі. Такий вид активності дуже підходить відвідувачам територіального центру, адже він не агресивний, щадний і дозволяє тренуватися з будь-яким рівнем підготовки», - розповіла заступниця директора територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) ДМР Юлія Александрова.

_MG_1303.CR2

Заняття проводяться 2-3 рази на тиждень. Чисельність групи – від 5 до 12 осіб. Кожне тренування проходить під наглядом тренера та лікаря. Перед початком занять в учасників групи вимірюють тиск, частоту пульсу та визначають рівень навантаження.

«Спочатку ми розминаємося, тобто приводимо м’язи в тонус, а потім переходимо до тренувань. Під час занять скандинавською ходьбою задіяно близько 90% м’язів людини, крім того в організмі виробляється гормон, який покращує настрій людини, нормалізує роботу серцево-судинної системи, знижує тиск, активує роботу головного мозку тощо. Цей вид спорту призначають у якості реабілітаційного після інсультів та черепно-мозкових травм. Крім того, він діє як метод профілактики травматизму, адже заняття тренують баланс, виробляється стійкість положення тіла людини та покращується координація», - зазначила фахівчиня з фізичної реабілітації територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) ДМР Тетяна Мельниченко.

Також вона додала, що для занять скандинавською ходьбою потрібно мати легкий спортивний одяг, зручне взуття та спеціальні палиці.

_MG_1305.CR2

Отримавши палиці, Лідія Москаленко – підопічна центру, готується до тренування. Каже, як тільки дізналася про скандинавську ходьбу, відразу вирішила, що буде ходити на заняття.

«Коли тут з’явився цей вид спорту, я відразу прийшла на заняття. Після тренування завжди почуваю себе бадьорою та сповненою життєвої енергії. Координація рухів, підвищення рухливості суглобів – для мого віку це чи не найголовніше. Крім того, зміцнюються м’язи, спини, шиї, плечей та рук . Я дуже задоволена, що є така можливість займатися, ще й поруч із домом», - розповіла жінка.

Трохи більше 10 років відвідує центр Раїса Корольова. Скандинавська ходьба їй подобається найбільше.

«Займаючись спортом, я схудла та стала спокійніше. Я у звичайному житті намагаюся багато ходити, а скандинавська ходьба дозволяє задіяти верхню частину тіла. Я дуже задоволена, що в нас є такий вид спорту, який дарує нам не тільки здоров’я, а ще й прекрасне спілкування»,- поділилася враженнями підопічна територіального центру.

_MG_1311.CR2 _MG_1321.CR2

Метки: Скандинавська ходьба, територіальний центр міста