Сміттєвий скандал у Дніпрі: Президент Порошенко став на бік Філатова

Ситуація з вивезенням сміття у Дніпрі вийшла на всеукраїнський рівень.

Президент Петро Порошенко підтримав у ній позицію міського голови Бориса Філатова (Borys Filatov) й запевнив, що нікому не дозволить зашкодити місту.

Про свавілля приватного монополіста – компанії «Дніпрокомунтранс», яку пов’язують із партнером олігарха-втікача Сергія Курченка Сергієм Кривим та першим заступником голови Дніпропетровської обласної ради Святославом Олійником, дізнався президент України Петро Порошенко. Голова держави став на бік мера Бориса Філатова й зазначив, що вже найближчим часом подасть допарламенту законопроект, який усуне можливості для зловживань тендерним законодавством. Це дасть змогу Дніпру закупити якісні сміттєвози й відмовитися від послуг приватних компаній із транспортування відходів.

«Ми щойно провели нараду, щоб удосконалити по Антимонопольному комітету питання закупівель – надзвичайно спростити, скоротити й підвищити відповідальність тих, хто зловживає тендерним законодавством, одночасно підтримавши позицію ProZorro, позицію електронних закупівель. Хочеш подати скаргу – хоча б у межах судового збору заплати і неси відповідальність, коли ти блокуєш. Внести цей законопроект після погодження з урядом я планую протягом тижня», – сказав Петро Порошенко 5 квітня на розширеній урядовій нараді з питань децентралізації та регіонального розвитку.

Голова держави також запевнив, що нікому не дасть роздмухати проблему сміття у Дніпрі.

«Це абсолютно чітка позиція президента, який підтримує міських голів», – додав Петро Порошенко.

Нагадаємо, у березні компанія «Дніпрокомунтранс» зірвала графік вивезення відходів у Дніпрі, вимагаючи від влади підвищити тариф на свої послуги. Через це на вулицях накопичилися гори сміття. Ліквідувати їх взялися комунальні підприємства. За словами мера Бориса Філатова, аби уникнути таких ситуацій у майбутньому, місто планує прибирати відходи власними силами. Цьогоріч на закупівлю сміттєвозів та контейнерів у Дніпрі виділили 150 млн грн. Однак придбання машин марки «Форд» блокують через Антимонопольний комітет. «Американські сміттєвози ми все одно купимо. Навіть якщо небо впаде на землю. А ось Живаго зі своїм КрАЗом тепер не підійде до Дніпра на гарматний постріл. Стільки, скільки я сидітиму у своєму кріслі», – написав Борис Філатов на своїй сторінці в соцмережі.

Схоже, що в місті є політична воля «прикрити» бізнес колишніх регіоналів та їхніх «дахувальників» із обласної ради. Не виключено, що після того, як у ситуацію втрутилася центральна влада, фігурантам сміттєвого скандалу – Святославу Олійнику, Сергію Кривому та директору «Дніпрокомунтрансу» Валерію Лубінському – доведеться відповідати на запитання правоохоронців.

Метки: Борис Филатов