Администрация Днепровско-Орельского природного заповедника обратилась к джиперам и мотоциклистам, в частности из клуба Внедорожного туризма Меридиан 4х4, которые "повадились" устраивать экстремальные гонки на уникальных песчаных холмах.
Это место находится на территории заповедника возле окраины села Николаевка Петриковского района.
- Під впливом вітрових процесів в межах цієї системи утворились унікальні для заплави Дніпра піщані пагорби, на яких розповсюджені види росли і тварин ,що мають міжнародну та загальнодержавну цінність (полоз каспійський, мідянка, гадюка степова, гадюка звичайна, тушканчик, численні види хижих птахів. Багато птахів використовують ці території для гніздівлі – різноманітні види жайворонків, жовта трясогузка, перепел, куріпка, влаштовуючи свої гнізда прямо на землі. Постійно мешкають більше 15 видів комах, які є рідкісними в Європі. Перебувають інші рідкісні тварини – мишівка степова, тушканчик, козуля, олень плямистий та ін. Взимку виключно на відкритих ділянках піщаного степу добувають корм такі надзвичайно рідкісні птахи, як орлан-білохвіст, орел-зимняк, луні, шуліки, яструби, - рассказали экологи в обращении, которое размещено на Фейсбук странице заповедника.
После экстремальных заездов на этих холмах образуются незаживающие шрамы. После тут уже никто не селится и ничего не растет. Администрация проиллюстрировала свои слова фото холма, обезображенного шрамами от колес внедорожной техники.
- Звертаємось до почуття Вашого патріотизму. Територія піщаних заплавних пагорбів складає лише декілька відсотків від аналогічних територій регіону, але відіграє відчутну, а для деяких видів – вирішальну роль у відновленні та збереженні рідкісних тварин і рослин, а також національного надбання – перлини степового Придніпров`я –природного заповідника «Дніпрвосько-Орільський».
Не зайвим вважаємо нагадати, що знищення рідкісних, охоронюваних міжнародним та загальнодержавним законодавством видів тварин і рослин і особливо охоронюваних територій, якою є Заповідник, карається адміністративним та кримінальним законодавством.
У зв`язку з вищенаведеним наполегливо пропонуємо ознайомитись з затвердженими межами природного заповідника «Дніпровсько-Орільський» (додаток карта-схема) і в подальшому враховувати при виїздах Вашого клубу.
Будь-ласка – залиште у спокої для наших з Вами дітей ці залишки унікальних природних систем нашого регіону !!!, - говорится в обращении.
Метки: Внедорожный туризм, гонки, Днепровско-Орельский заповедник, село Николаевка