Що дасть об’єднання лікувальних закладів у Дніпрі: позиція адміністрації лікарні № 16

У Дніпрі реорганізують деякі лікувальні заклади: міську клінічну лікарню № 2, міські поліклініки № 1, № 2, № 6 та стоматологічну поліклініку № 2 приєднають до клінічної лікарні швидкої медичної допомоги; міську клінічну лікарню № 8 – до міської клінічної лікарні № 4; міські клінічні лікарні № 9 та № 11 – до міської клінічної лікарні № 6; міську лікарню № 12 та міську поліклініку № 4 – до міської клінічної лікарні № 16; міську дитячу клінічну лікарню № 5 – до міської дитячої клінічної лікарні № 6. Таке рішення ухвалено на вимогу медичної реформи.

IMG_0309

За словами генерального директора міської клінічної лікарні № 16 Олега Хасілєва, зважаючи на те, що заклад багатопрофільний, то приєднання до нього інших медустанов є цілком логічним кроком.

«Таке об’єднання дозволить передусім підвищити якість надання медичної допомоги нашим пацієнтам, зокрема й за рахунок очікуваного збільшення фінансування від Національної служби здоров’я України. Оскільки при об’єднанні лікарень зможемо підписувати більшу кількість контрактів на фінансування, а це нове обладнання тощо. Окрім того, зможемо сповна надавати комплексну консультативну допомогу завдяки приєднанню поліклініки № 4 як потужного діагностичного центру. А приєднання лікарні № 12 дасть змогу на її базі створити сучасний реабілітаційний центр стаціонарного профілю. Згадані лікувальні заклади територіально залишаються на своїх місцях», – розповів Олег Хасілєв.

IMG_0296

Генеральний директор також підкреслив: «Є позитивний досвід приєднання до нас торік лікарні № 15, яка мала мінімальне фінансування від НСЗУ, якого не вистачало. І щоб запобігти скороченню медперсоналу чи навіть закриттю лікарні, її реорганізували. Словом, такий підхід робить медицину для пацієнтів максимально доступною, щоб якісно обстежувати і лікувати».

Матеріально-технічна база лікарні № 16 поступово оновлюється. Коштом як міського бюджету, так і НСЗУ придбано три сучасні цифрові рентгенапарати, один з яких портативний – для проведення обстеження у палатах.

IMG_0250

«Ці апарати вже сучасного покоління з різними діагностичними можливостями. Найголовніше – вони мають мінімальне опромінення на пацієнтів», – зазначила завідувачка рентгенодіагностичного відділення лікарні Лілія Чередниченко.

Окрім того, закінчується ремонт в операційних блоках хірургічного відділення. Там оновлено усе: приміщення, медичне обладнання, облаштовано кисневе розводіння тощо. Поступово ремонтують і палати відділень лікарні № 16.

IMG_0272 IMG_0278