Шахтеры Днепропетровщины и других регионов Украины собираются пойти на Киев

Горняки, работники обогатительных фабрик Мирнограда, Доброполья, Червонограда, Покровска, Першотравенска, Павлограда, Лисичанска, Волыни, Донецкой области сразу после окончания карантина готовы идти "на Киев". Решение шахтеров вызвано энергетическим кризисом, невозможностью устойчиво работать предприятиям, накоплением долгов по зарплатам.
Об этом со ссылкой на конфедерацию свободных профсоюзов сообщает tv-news 

шахтеры

«Через низку не виважених рішень, які приймаються останнім часом законодавчими та державними органами влади, системна криза охопила не лише всю енергетику – генерацію, розподільчі та інфраструктурні компанії електроенергетики. Вона також негативно вплинула на вугільну промисловість, на фінансово-економічний стан кожного, без винятку, вуглевидобувного підприємства.

Незалежна профспілка гірників України, представники вугільної промисловості, наголошують на тому, що розвиток галузі просто паралізовано, а конструктивний діалог з виходом з кризи відсутній. Водночас, зволікання із вирішенням проблемних питань спричиняє збільшення кількості непродуктивних дотацій, адже близько 65 міст повністю залежні від вугільної промисловості: вугледобувних підприємств чи теплової генерації.

Фактично криза у вугільній галузі вже настала – не працюють шахти держпідприємств «Краснолиманська», «Селидіввугілля», «Волиньвугілля», приватні шахти «Добропіллявугілля», «Білозерська». Тепер зупиняється флагман вугільної галузі «Павлоградвугілля». Країна втрачає 95% загального вуглевидобутку.

У відкритих листах регіональних організацій Незалежної профспілки гірників України зазначається, що в сьогоднішніх умовах, створених для працівників вугледобувної галузі, які на 100% залежався від сталої роботи підприємств – владі не уникнути соціального вибуху», - отмечается в сообщении.

Ранее мы писали о том, что с 20 апреля все шахты Палоградугля прекратили работу.

Метки: кризис, шахтеры