Шахрайський кол-центр з Дніпра ошукав іноземців майже на 3 млн. євро

Під час операції, яку провів Офіс Генерального прокурора спільно з Нацполіцією України у співпраці з компетентними органами Чеської Республіки за підтримки Європолу та Євроюсту була припинена діяльність міжнародної злочинної організації, яка ошукала громадян на 65 млн чеських крон.
17

11

10

Ця організація складалась з кол-центрів, розташованих у Дніпрі. Їхній штат налічував понад 20 осіб, серед яких були іноземці. «Співробітників» ретельно підбирали, обов’язкова умова прийняття «на роботу» – володіння іноземними мовами. Про це розповіли у Офісі генпрокурора.
Схема телефонного «разводу» була досить складна. Першим жертві дзвонив шахрай, який представлявся співробітником банківської установи та повідомляв про те, що їх банківський рахунок зламано. Повідомляючи інші подробиці вони змушували потерпілого перевести гроші на інший рахунок. Далі дзвонив інший шахрай, який представлявся співробітником поліції і підтверджував достовірність першого дзвінка, отриманого нібито від банківського працівника, та необхідність переказу грошей на безпечніший банківський рахунок.
Під час дзвінків учасники злочинної організації використовували заміну телефонного номера – «спуфінг» та «вішинг», тобто імітували будь-який телефонний номер, який їм потрібен. Таким чином у потерпілих складалося враження, що їм надходять дзвінки з телефону служби підтримки, банку, поліції тощо.
Правоохоронцями проведено понад 30 санкціонованих обшуків на території м. Дніпра та Дніпропетровської області, а також Чеської Республіки. Вилучено комп’ютерну техніку, документацію, банківські картки та грошові кошти.
15

16

10
Затримано 6 громадян РБ та Чеської Республіки, які налагодили функціонування масштабної міжнародної шахрайської схеми, з метою їх екстрадиції.
Одночасно в Чеській Республіці також затримано організаторів оборудки.

Метки: кол-центр, шахрайство