Сегодня юбилейный день рождения отмечает автор мемориала жертвам Голодоморов и политических репрессий

18 мая 70-й день рождения отмечает прекрасный скульптор, заслуженного художника Украины Гарник Хачатрян. Он – автор многочисленных памятников, мемориальных комплексов, скульптур и скульптурных портретов. Талантливый скульптор создал самый высокий в Украине мемориал жертвам Голодомора и политических репрессий в виде фигуры обессиленной женщины с умершим ребенком на руках.
Об этом на своей странице в ФБ сообщает Валентина Слобода.

г
«Народився Гарнік Ашотович 18 травня 1950 року в Кафані (Вірменія). У 1972 році закінчив Єреванське художнє училище ім. Ф. Терлемезяна, а у 1981 році — Харківський художньо-промисловий інститут. Мешкає і працює в Кам’янському, місті, в якому вулиці і сквери прикрашають його скульптури.
Знакові роботи заслуженого художника височать і у Дніпрі. 14 вересня 2008 року на дев’ятому кілометрі Запорізького шосе відкрили найвищий в Україні меморіал жертвам Голодоморів та політичних репресій у вигляді фігури знесиленої жінки з померлою дитиною на руках. Автор – скульптор Гарнік Хачатрян створив скульптуру з чотирьох гранітних брил вагою по 10 тонн кожна. Висота пам’ятника – 6,4 метра.
Художник активно відгукується на пропозиції щодо участі в цікавих імпрезах. Так, згадую як він дав згоду на участь в першому скульптурному пленері, який провело управління культури нашого міста з метою прикрасити скульптурами нашу Набережну. Гарнік Ашотович звернувся до теми сім’ї, що була втілена ним у лаконічній і в той же час символічній скульптурі, де члени сім’ї – це єдиний міцний моноліт. Пізніше вічну тему материнства скульптор розвинув, створивши чотириметрову бронзову фігуру жінки-матері, що встановлена на центральному проспекті Кам’янського», - отмечается в сообщении.

г-2 г-3 г-4 г-5 г-8

Метки: Гарник Хачатрян, скульптор, юбилей