Сегодня в Днепре вспомнят Нонну Мордюкову

Сегодня в зале украинского кино КПК Днепровский Дом искусств Днепровского горсовета вспоминают о том, как в нашем городе 40 лет назад снимался фильм «Родня» с Нонной Мордюковой в главной роли. 25 ноября этого года выдающейся киноактрисе исполнилось бы 95 лет. На странице Дома искусств в Фейсбуке об этом сообщается следующее.

нон_2

- Зйомки фільму «РІДНЯ» розпочались влітку 1980-го року в Дніпропетровську. Сценарій кінокартини був написаний Віктором Мережко спеціально для Нонни Мордюкової. На її прохання сценарій прочитав режисер Микита Михалков і згодився знімати.
Дніпропетровськ був обраний для зйомок за порадою рідного брата сценариста фільму Віктора Мережка — Юрія. Мешканці міста легко пізнають різні частини Дніпра, де знімались окремі епізоди: парк ім. Шевченка, Набережна, літній театр в парку Лазаря Глоби. На Південному вокзалі фільмувалися сцени проводів новобранців. Кадри станції вокзалу, з яких починається фільм, були зняті неподалік від Дніпра - в Сурсько-Литовському. Будівля Придніпровської академії будівництва і архітектури зацікавила режисера незвичайною для того часу архітектурою, тому і промайнула вона у кадрі. А на стадіоні «Метеор» була спеціально зібрана масовка що активно вболіває за матч (доречі, всі бажаючі могли взяти участь у зйомках). Багато сцен знімалися в квартирі на 14-му поверсі будинку №102-Д по проспекту Кірова (нині Поля).
До цих пір точаться дискусії щодо двору, відзнятого у фільмі: одні стверджують, що це двір будинку на Жовтневій площі №9 (лівіше кутового буд.№9А), інші – що це прохідний двір в центрі, 50 метрів від ЦУМу.
По місту швидко поширилась новина, що в Дніпропетровську йдуть зйомки художнього фільму. Довідавшись про те, що у фільмі знімається Нонна Мордюкова, місцеві жителі збиралися навколо знімального майданчика і чекали обідніх перерв, щоб чимось пригостити улюблену артистку: А Нонна Мордюкова старалась, щоб пригощання діставалося всім членам знімальної групи.
У центрі сюжету - сільська жінка, що прибуває обвішана сумками на вокзал у місті. Ця добра і простодушна героїня - Марія Коновалова, яка приїхала відвідати своїх рідних - дочку Ніну з онукою Іринкою і зятем Тасіком. Намагаючись розібратися з допомогою своїх сільських уявлень про життя в складних відносинах дочки з колишнім чоловіком, вона приносить їм і собі чимало прикрощів. Найскладніше Нонні Мордюковій дався епізод з танцем в ресторані. Актриса ні в чому не хотіла поступатися своєму партнеру Юрію Богатирьову, і на репетиціях себе не жаліла, хоча стан її здоров'я на той момент і не дозволяло їй так хвацько танцювати. Все це ледь не завершилося трагедією: після однієї з репетицій актрисі стало зле, її відвезли на «швидкій».
Велика актриса Нонна Вікторівна Мордюкова, безумовно, яскрава сторінка в історії кіно і цікавий епізод в історії нашого міста. Друзі! Запрошую: знайдіть час і отримайте задоволення від перегляду трагікомедії «Рідня».

нон

Наш сайт ранее сообщал, как милиционер из Днепропетровска получил роль в фильме «Родня».

Метки: Нонна Мордюкова, фильм «Родня»