19 мая отмечает День рождения гениальный скульптор - Заслуженный художник Украины Гарник Хачатрян - автор известных памятников, мемориальных комплексов, скульптур и скульптурных портретов.
Гарник Хачатрян - автор памятников Тарасу Шевченко, Женщине-матери, крупнейшей в Украине статуи Христа на Соборной площади в Каменском, мемориала погибшим воинам Карнауховского плацдарма, памятного знака на месте трамвайной трагедии (1996 года) в Каменском.
Мастер родом из Армении, а сейчас живет и творит в Каменском.
Теплое поздравление для скульптора оставила в соцсетях арт-директор днепровского «Дома искусств» Валентина Слобода.
-ЩИРО ВІТАЮ сьогодні прекрасного скульптора, заслуженого художника України, мешканця Мистецького кварталу і надійного друга Будинку мистецтв Гарніка Ашотовича Хачатряна, який сьогодні зустрічає свій день народження. Він - автор пам'ятників, меморіальних комплексів, скульптур та скульптурних портретів. Здається, що він народився для того, щоб повертати людські душі до пам’яті, навчати інших бачити красу. І це йому вдається! Гарнік Хачатрян — автор пам’ятників Т.Г.Шевченку, Жінці-матері, найбільшої в Україні статуї Христа на Соборній площі у Кам'янському, меморіалу загиблим воїнам Карнаухівського плацдарму, пам’ятного знаку на місці трамвайної трагедії (1996 р.) у м. Кам’янському.
Скульптор Хачатрян часто говорить, що пам’ятники - це відображення історії та культури, за якими нас будуть пам’ятати потомки. Десятки скульптур красномовно демонструють високу художню майстерність митця, який вміє створити пам’ятник історії цілого народу і людської віри в краще майбутнє. Широта його творчого мислення охоплює і давнє минуле українського народу, і народних героїв, і вагомі історичні події та трагічні сторінки, і біблійних персоналіїв, і людські цінності, які скульптор втілює в матеріалі і намагається сказати своє слово для вічності. Високу фахову планку художника розкривають твори, створені у різних матеріалах: бронзі, камені, металі.
Народився Гарнік Ашотович 18 травня 1950 року в Кафані (Вірменія). У 1972 році закінчив Єреванське художнє училище ім. Ф. Терлемезяна, а у 1981 році — Харківський художньо-промисловий інститут. Мешкає і працює в Кам’янському, місті, в якому вулиці і сквери прикрашають його скульптури.
Знакові роботи заслуженого художника височать і у Дніпрі. 14 вересня 2008 року на дев’ятому кілометрі Запорізького шосе відкрили найвищий в Україні меморіал жертвам Голодоморів та політичних репресій у вигляді фігури знесиленої жінки з померлою дитиною на руках. Автор – скульптор Гарнік Хачатрян створив скульптуру з чотирьох гранітних брил вагою по 10 тонн кожна. Висота пам’ятника – 6,4 метра.
Художник активно відгукується на пропозиції щодо участі в цікавих імпрезах. Так, згадую як він дав згоду на участь в першому скульптурному пленері, який провело управління культури нашого міста з метою прикрасити скульптурами нашу Набережну. Гарнік Ашотович звернувся до теми сім’ї, що була втілена ним у лаконічній і в той же час символічній скульптурі, де члени сім’ї – це єдиний міцний моноліт. Пізніше вічну тему материнства скульптор розвинув, створивши чотириметрову бронзову фігуру жінки-матері, що встановлена на центральному проспекті Кам’янського.
Як часто говорять: у будь-якому камені уже захована краса, треба лише відсікти все зайве. Скульптор Хачатрян – один з тих, хто цю красу вміє видобути з каменю і показати іншим. Про це свідчать і створені у 21-му столітті кам’яні фігури половецьких ідолів, що наче від колекції історичного музею відділились і спустились на нашу красуню Набережну до Дніпра. Деякі з цих «кам’яних баб» (як часто називають їх) вирубав з каменю Гарнік Хачатрян. Мистецтвознавці та колеги по скульптурному цеху відзначають тонке відчуття скульптором каменю та вміння опановувати його пластику та фактуру.
Гарнік Хачатрян знаходиться в постійному пошуку: він винайшов новий модерновий спосіб виготовлення скульптури, зварюючи її з чорного металу. Така фігура сповнюється дивовижною пластикою. Саме поряд з ідеєю цей оригінальний спосіб створення пластичного образу був помічений поважним журі у 2011 році на Всеукраїнському трієналє скульптури: за скульптурну роботу «Людина з мітлою» скульптор Хачатрян виборов Гран-прі. Ця прекрасна робота і декілька невеликих бронзових скульптур експонувались у 2014 році на виставці в нашому Будинку мистецтв.
Сьогодні Гарнік Хачатрян – визнаний скульптор, заслужений художник України, лауреат мистецької премії ім. В.Сідура, Почесний громадянин Кам'янського, друг нашого Будинку мистецтв має численні відзнаки і нагороди. Але митець не зупиняється в творчому пошуку: творив майже 50 років життя і продовжує працювати сьогодні. Згадуючи монументальні роботи автора, впевнюєшся, що йому під силу і передача внутрішнього стану героїв, і глибока драматургія, і швидка плинність часу, бо скульптура - особливий вид образотворчого мистецтва, коли в одному творі може говорити ціла епоха або розкривається вагома сторінка історії. Творча обдарованість та професійність скульптора Гарніка Хачатряна сприяють у досягненні особливої виразності його художніх образів, таких глибоких і водночас лаконічних.
Бажаю ГАРНІКУ АШОТОВИЧУ натхнення, творчого довголіття, нових цікавих ідей та щедрих меценатів для їх втілення! – поздравила коллегу Валентина Слобода.
Присоединяемся к поздравлениям! Многая лета и плодотворного творчества!
Метки: Гарник Хачатрян, день рождение