Сегодня исполнилось 75 лет известному общественно-политическому деятелю Днепропетровщины

13 октября 75- летний юбилей отмечает Иван Иванович Шулик. Он возглавлял национально-демократическое движение на территории области во времена восстановления украинской государственности периода 1988-1995 годов. Председатель Днепровского общества политзаключенных и репрессированных Иван Дремлюга в Фейсбуке о юбиляре сообщил следующее.

шул_2

- Шулик Іван Іванович народився 13.10.1946 р. в селищі Петриківка Дніпропетровської обл. В Дніпропетровську проживає з 1961 року. Закінчив Дніпропетровське художнє училище (1966 р.) і Український поліграфічний інститут у Львові (1977 р.). Працював художником Дніпропетровської студії телебачення, головним художником театрів ім. Т.Г. Шевченка та юного глядача.
З початком так званої перебудови активно включився в національно-демократичний рух по відродженню української мови, культури, державності. 1988 року став одним із засновників обласного і міського товариств української мови ім. Д.І.Яворницького. На початку 1989 року стає організатором і лідером Дніпропетровької міської організації Народного Руху за перебудову. В тому ж році проводить перший велелюдний мітинг у Дніпропетровську, присв'ячений пам'яті жертв Чорнобильської катастрофи (26.04.89), та створює Дніпропетровську крайову організацію НРУ (20.08.89), за що в обох випадках притягується до адміністративного покарання.

шул

У вересні 1989 року на Установчих Зборах обраний членом Великої і Малої Ради НРУ. Всі протестні акції у Дніпропетровську в 1989-1991 роках відбуваються за ініціативою голови Січеславського (Дніпропетровського) краєвого руху Івана Шулика.
16 липня 1991 року він організував мітинг по відзначенню першої річниці проголошення Декларації про суверенітет України, під час якого на майдані біля театру ім. Т.Г.Шевченка вперше у Дніпропетровську було урочисто на високій щоглі закріплено національний синьо-жовтий прапор. 29 серпня 1991 року Іваном Шуликом було організовано освячення і урочисте підняття національного прапора України над Дніпропетровською міською радою у присутності більше ніж 4 тисяч дніпропетровців.
У серпні 1991 року очолив обласний громадський штаб по підготовці і проведенню доленосного референдуму на підтримку Незалежності України (1 грудня 1991), одночасно був довіреною особою кандидата в президенти України Вячеслава Чорновола. Результатом референдуму в Дніпропетровській області стало 90,36% голосів за самостійність України.
1993 року за його підтримки проводяться установчі збори Дніпропетровської обласної організації Всеукраїнського товариства політичних в'язнів і репресованих. Всіляко сприяє створенню міських і районних організацій товариства, наданню гуманітарної допомоги жертвам комуністичних репресій.
Брав активну участь у Помаранчевій революції і Революції Гідності. Вже будучи в поважному віці, приймав участь в несенні служби на блок-постах біля Дніпропетровська у складі сотні самооборони під час гострої фази російсько-української війни 2014 року.
В творчому доробку Івана Шулика десятки сценографій до театральних вистав, він відзначений почесним званням “Заслужений діяч мистецтв України” (2008 р.).
До дати свого ювілею Іван Шулик не отримав ні державних нагород, ні публічного визнання від Дніпровської міської ради. Але всі, хто знає Івана, пишаються дружбою з ним. Бо впевненні, що ця людина, віддавши себе повністю служінню ідеям свободи і демократії, зробила для України набагато більше, ніж будь-хто із нас. Пам'ятаймо про це. Вітаю Івана з 75-річним ювілеєм! Бажаю стійко і мужньо переносити випробування долі!

шул_3

Метки: Иван Шулик