Сегодня день рождения легендарного директора Южмаша

12 сентября. Именно в этот день родился легендарный директор Южмаш - Александр Максимович Макаров. Произошло это событие 114 лет назад в станице Цимлянской Ростовской области.

О знаменательной дате сообщается на ФБ-странице Южмаша 

1599894020_1-makarov

«Керований Макаровим ПІВДЕНМАШ став основним виробником і постачальником міжконтинентальних балістичних ракет для Ракетних військ стратегічного призначення СРСР, а також ракет-носіїв для запуску радянських космічних апаратів.
Не тільки питання виробництва турбували Макарова. Олександр Максимович завжди дбав про робітників заводу, під час його роботи у Дніпрі було побудовано житла та об’єктів інфраструктури на кількасоттисячне місто.
На посаді керівника ПІВДЕНМАШу Олександр Максимович був 25 років. За ці продуктивні роки роботи Макарова завод освоїв виробництво чотирьох поколінь балістичних ракет і понад чотирьохсот космічних апаратів, випускав велику кількість «мирної продукції» (тільки тракторів – понад триста тисяч).
У 2000 році ім'я Олександра Максимовича Макарова присвоєно ПІВДЕНМАШу.
Олександр Максимович пішов з життя 9 жовтня 1999 року, залишивши глибокий слід як в історії розвитку ракетно-космічної галузі, так і в пам'яті всіх, хто його знав. Його самовідданий труд був удостоєний багатьох високих нагород і відзнак, серед яких дві Золоті Зірки Героя, п'ять орденів Леніна, два ордени Трудового Червоного Прапора, орден Ярослава Мудрого, медалі лауреата Ленінської і Державної премій, звання Заслуженого машинобудівника і Почесного громадянина міста Дніпро»,- отмечается в сообщении.

 

Метки: Александр Макаров, Южмаш