СБУ заблокировала незаконные поставки продуктов в «ДНР» на миллионы гривен

Сотрудники Службы безопасности Украины заблокировали схему незаконной поставки продукции в террористической организации «ДНР» на миллионы гривен. В группе «Управління СБ України у Дніпропетровській області» в Фейсбуке об этом сообщается следующее.

- За результатами проведених співробітниками СБУ заходів встановлено групу мешканців Харкова та області, які за схемою так званого «прихованого транзиту» відвантажували на адреси підставних іноземних фірм товари харчової промисловості. Так, до митних документів вносились недостовірні дані про нібито експортування товарів до Республік Азербайджан та Грузія транзитом через територію Російської Федерації, а фактично такі товари постачалися до так званої «ДНР», де у подальшому й реалізовувались місцевими підприємствами
За попередньою інформацією, через вказану нелегальну схему було експортовано товарів на загальну суму понад 8,5 мільйона гривень. Збори та податки з реалізованої на території «ДНР» продукції сплачували на користь квазідержавних утворень терористичної організації.
У ході проведення правоохоронцями обшуків за місцями проживання фігурантів провадження, а також в офісах, складських приміщеннях та в транспортних засобах було вилучено комп’ютери, мобільні телефони, бухгалтерську документацію, чорнові записи, в яких містяться відомості про обставини здійснення вказаної протиправної діяльності.
У ході здійснення досудового розслідування кримінального провадження слідчими органів безпеки було затримано учасників протиправної схеми та повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченому ч. 1 ст. 258-3 (сприяння діяльності терористичної організації) Кримінального кодексу України. Судом одному із фігурантів обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із правом внесення застави у розмірі 4,5 мільйона гривень. Вирішується питання щодо повідомлення про підозру іншим учасникам протиправної діяльності.
Викриття та припинення протиправної діяльності здійснювали співробітники Управління СБ України у Дніпропетровській області спільно з Головним Управлінням контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки СБ України під процесуальним керівництвом прокуратури Дніпропетровської області.

сбу СБУ_2 сбу_3 сбу_4 сбу_5

Метки: ДНР, поставки продуктов, СБУ