СБУ разоблачила миллионные хищения при закупке запчастей для Укрзализныци

На Днепропетровщине Служба безопасности Украины разоблачила механизм присвоения гос. средств во время тендерных закупок запасных частей для подвижного состава железной дороги. В группе «Управління СБ України у Дніпропетровській області» в Фейсбуке об этом сообщается следующее.

-За версією слідства, у 2018 році одному із стратегічних підприємств у структурі АТ «Укрзалізниця» необхідно було закупити 28 комплектів акумуляторних батарей для тепловозів. Два проведених тендери виявили переможців і дві компанії поставили підприємству продукцію відповідно 13 і 15 комплектів батарей на загальну суму майже 10 мільйонів гривень. Таку продукцію в Україну імпортує один офіційний представник закордонного виробника, у якого дві фірми-посередники і придбали товар.
Комерсанти у змові з посадовцями структурного підрозділу Укрзалізниці безпідставно завищили їх вартість і після оплати вивели бюджетні кошти у тінь через фірми-прокладки. За висновком судово-економічної експертизи сума завданих державі збитків становить понад 2 мільйони гривень.
Поставлена Укрзалізниці продукція також вже мала скарги на її якість від інших покупців. Тому використання акумуляторних елементів могло призвести до дестабілізації роботи залізниці та виникнення надзвичайних подій, зокрема аварійних ситуацій із рухомим складом.
Наразі у межах кримінального провадження керівнику відділу закупівель держпідприємства оголошено про підозру за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.
Перевіряється інформація щодо інших посадових осіб, можливо причетних до протиправної діяльності.
Викриття незаконної оборудки здійснювалось СБУ у ході реалізації комплексу заходів із захисту критичної інфраструктури залізничної галузі держави спільно зі слідчими Національної поліції під процесуальним керівництвом Дніпропетровської місцевої прокуратури № 1.

Метки: АТ «Укрзалізниця», СБУ, хищение денег