СБУ блокировала производство антисептического фальсификата

Во время карантина спрос и, соответственно, цена на антисептические средства резко увеличились. СБУ разоблачила и блокировала в Днепре масштабное изготовление и реализацию фальсифицированных некачественных антисептических препаратов. Подпольное производство организовал владелец косметических компаний. Об этом сообщает «Управління СБ України у Дніпропетровській області» в Фейсбуке.

спирт 4
-За попередніми даними слідства встановлено, що у Дніпрі організував виробництво власник двох відомих компаній, які займаються виготовленням косметики, - отмечается в сообщении. - Він розраховував заробити на підпільному виготовленні, враховуючи підвищений попит на засоби індивідуального захисту та їх дефіцит. Нелегальний цех комерсант облаштував в одному з приміщень спортивного клубу.

спирт 3

спирт 2

Готову продукцію під власною торговою маркою зловмисник збував по всій Україні через інтернет-сайт та соціальні мережі. Для підтвердження права на виробництво антисептиків він під час продажу посилався на дозвіл, який, після перевірки, виявився дозволом на виробництво лосьйону для волосся.
Під час санкціонованих слідчих дій за місцем виробництва фальсифікату правоохоронці виявили майже 4 тисячі літрів спиртовмісної речовини «етилацетат», приблизно 1 тисячу літрів готового фальсифікату, хімічні сполуки, порожню тару, наклейки та обладнання для виготовлення контрафактних дезінфікуючих засобів.
На етикетках зазначалось, що антисептик призначався для знищення збудників вірусних інфекцій, у тому числі гепатитів А, В, С, а також вірусів грипу та коронавірусу. За висновками експертів Держспоживслужби, вилучений засіб може бути застосований лише для дезінфекції поверхонь та інструментів, а не для обробки рук людини.

спирт

Наразі у межах розпочатого кримінального провадження за ч. 3 ст. 190 Кримінального кодексу України тривають слідчі дії для встановлення всіх обставин протиправної діяльності.
Блокування підпільного виробництва здійснювалось під процесуальним керівництвом Дніпропетровської місцевої прокуратури № 1.

Метки: антисептик, СБУ, фальсификат