Андрей Степанович Понятовский (1794-1872), житель Екатеринослава и преподаватель местной духовной семинарии, предложил для размещения училища собственный двухэтажный кирпичный дом в центральной части Екатеринослава. Это двухэтажное протяженное здание, развернутое своим главным фасадом на Троицкую площадь, в Троицкий собор. Об этом сообщается в группе «Историческое Приднепровье - Історичне Придніпров'я» в Фейсбуке.
- 30 серпня (11 вересня) 1864 було урочисто відкрито «Маріїнське жіноче училище першого розряду» (шестікласове) в м. Катеринославі, - отмечается в сообщении. - Училище діяло в складі перших 4-х класів та підготовчого при них, всього навчалося 64 учениці. Далі щорічно відкривався новий клас.
24 травня 1870 р. жіноче училище в Катеринославі отримало статус Маріїнської жіночої гімназії, із семікласним навчанням.
За всіма успіхами нового навчального закладу стояла фігура директора гімназії. Засновниця Маріїнської жіночої гімназії Олександра Якимівна Ковалевська (в заміжжі Чернова і Риндовська). Вона стала символом жіночого освіти і в певному сенсі морально-етичним еталоном у Катеринославі того часу. Особистий аскетизм і високий рівень культури стали чинниками того, що навколо Олександри Якимівни формувалося коло інтелектуальної еліти Катеринослава.
Після 1917 р. Маріїнська гімназія була розформована. Вона була перетворена в єдину трудову школу з українською мовою викладання. У 1920-х роках ця трудова школа перетворена в неповну середню школу № 33 із семирічним курсом навчання. У листопаді 2003 р. школі був знову присвоєно статус гімназії. А в 2010 році було відновлено слово «Маріїнська» в назві гімназії, як данина історичним традиціям найстарішого навчального закладу міста.
Метки: Мариинская женская гимназия