Рішення Верховного Суду України: створення Громадської ради при Дніпровській міській раді – законне

Верховний Суд України визнав створення Громадської ради при Дніпровській міській раді законним. Рішення вищого органу судової влади оскарженню не підлягає.

У 2020-му році громадська організація «Платформа громадський контроль» звернулася до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом до Дніпровської міської ради та Громадської ради при ДМР, у якому просила визнати протиправним рішення міськради про затвердження персонального складу громради та нечинним положення про роботу дорадчого органу. Суд не погодився із позовником і виніс рішення на користь територіальної громади.

IMG_3602

Не погодившись із судовим рішенням, громадська організація звернулася до Третього апеляційного адміністративного суду. Проте й апеляційне рішення було винесено на користь територіальної громади міста.

«Верховний Суд підтвердив законність та обґрунтованість рішень суду першої інстанції та апеляційного: Громадська рада при Дніпровській міській раді була створена у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України № 996 від 03.11.2010 року «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики». Вищий орган судової влади також зазначив, що ця постанова носить рекомендаційний характер та взагалі не обов’язкова до виконання, а створення Громадської ради при Дніпровській міській раді, затвердження її персонального складу та положення – законні», – зазначила головна спеціалістка департаменту правового забезпечення Дніпровської міської ради Марина Гущина.