Реконструкция здания аптеки Прицкера пока не предвидится

Разрешение мэрии на установку ограждения у здания №4 по пр. Сергея Нигояна в Днепре не связано с его реконструкцией. Произведено продление разрешения на сужение тротуара и установку ограждения. А реконструкция здания аптеки Прицкера должна производиться частным лицом, которому оно принадлежит. Об этом сообщается на странице Управления по вопросам охраны культурного наследия Днепровского горсовета.

апт

Как поясняется в сообщении, между управлением и собственником здания заключен охранный договор. А в связи с тем, что собственник не выполняет свих обязательств и довел здание до разрушения, управлением начата процедура привлечения его к ответственности. В сообщении также отмечается, что в случае выкупа памятника архитектуры у частного собственника, он переходит в собственность государства и не может быть реставрирован за счет бюджета территориальной громады города.
Ранее наш сайт сообщал, что в Фейсбуке появилось предположение, что в скором времени аптеку будут реставрировать.
Приводим полный текст публикации Управления по вопросам охраны культурного наследия Днепровского горсовета относительно таких предположений.
- Вчора на окремих інформаційних ресурсах пролунала новина щодо реконструкція будинку № 4 по просп. Сергія Нігояна у м. Дніпрі, який є пам’яткою архітектури та містобудування місцевого значення – «Житловий будинок та аптека Прицкера», охоронний номер 115.
Це припущення було зроблено у зв’язку з розпорядженням міського голови від 30.06.2021 № 4-30/6-р «Про надання дозволу гр. Казаченку Д. Ю. на тимчасове часткове звуження тротуару та встановлення огорожі навколо будівлі по просп. Сергія Нігояна, 4». Це не перше таке розпорядження, оскільки є аналогічні на попередніх власників від 31.05.2019 № 953-р з гр. Чумаковим І. В. та від 18.04.2016 № 156-р з гр. Маменко А. М., та не означає початку реконструкції, яку має проводити власник, бо пам’ятка перебуває у приватній власності та не може реставруватись коштом бюджету територіальної громади міста. Це означає оновлення дозволу на становлення огородження перед фасадом будівлі.
Повідомляємо, що між управлінням з питань охорони культурної спадщини та гр. Казаченком Димитрієм Юрійовичем, укладено охоронний договір на пам’ятку від 10.03.2020 за № 13/6-5.
З моменту набуття у власність, не виконано жодних умов визначених охоронним договором на 2020 рік, з приводу чого Управління неодноразово зверталось до власника щодо порушення вимог пам’яткоохоронного законодавства. Враховуючи аварійний стан пам’ятки, невиконання умов охоронного договору та навмисне доведення пам’ятки до руйнації, шляхом бездіяльності, Управлінням розпочато роботу з притягнення до відповідальності за процедурою встановленою ККУ, оскільки Закон України «Про охорону культурної спадщини» (далі – Закон), та визначений ним порядок накладання фінансових санкцій, розповсюджується тільки на юридичних осіб.
Щодо коментарів у соцмережах з приводу того, що пам’ятку потрібно вилучити у власника у комунальну власність повідомляємо, що статтею 21 Закону визначено наступну процедуру відчуження або вилучення пам’яток:
1. Якщо в результаті дій або бездіяльності власника пам'ятки їй загрожує пошкодження або знищення, відповідний орган охорони культурної спадщини робить власнику пам'ятки відповідне попередження.
2. Якщо власник пам'ятки не вживе заходів щодо її збереження, зокрема у зв'язку з неможливістю створення необхідних для цього умов, суд за позовом відповідного органу охорони культурної спадщини може постановити рішення про її викуп.
3. У разі невідкладної необхідності забезпечення умов для збереження пам'ятки позов про її викуп може бути пред'явлено без попередження.
4. Викуплена пам'ятка переходить у власність держави.
Викупна ціна пам'ятки визначається за згодою сторін, а в разі спору - судом.
Тобто викуплена пам’ятка не може перейти в комунальну власність та реставруватись коштом бюджету територіальної громади міста, вона переходить до фонду державного майна України. Іншої процедури законодавством не визначено.

расп

Метки: аптеки Прицкера