Радиовещанию Днепропетровщины исполнилось 95 лет

23 февраля 1926 года впервые вышло в эфир Екатеринославское радио. На радиочастотах в области прозвучало «Говорит радио…».

радио

Первая радиостанция находилась в помещении облисполкома (нынешнее здание облсовета). На втором этаже была оборудована студия и аппаратная. В студии работали 2 диктора и звучала живая музыка - играл пианист.

В эфире радио звучали новости, сообщения из газет и отрывки из литературных произведений.

К дню рождения Днепропетровского радио UA: Українське радіо Дніпро регіональна філія Суспільного подготовило тематический ролик, в котором ветераны радио делятся своими воспоминаниями.

Так, ветеран радіо, диктор, заслужений працівник культури України Володимир Пасічник розповідає, що матеріали, які готувалися до ефіру, відвозилися на вичитку і на підпис в органи.

«Цензура була. І, звичайно, жорстка цензура. Відвозили матеріали перед тим, як їх на ефір відправляти. І там вичитували, і підписували, що можна, що не можна говорити. Цензура була, працювала цензура. Наприклад, я вам скажу, що не можна було називати прізвище військового званням майор і вище без цензури. А капітанів можна було так, самим називати без цензури», — говорить Володимир Пасічник

Тетяна Дацева прийшла на роботу до обласного радіо в 1972 році, працювала операторкою. Вона згадує колег, які своїми героїчними вчинками не дали знищити рідкісні народні українські пісні, що зберігалися у фонотеці радіо:

«Хочу розказати про наших дівчат, які збирали пісні ще в часи, коли пісні були заборонені, вони знаходили такі пісні, на кшталт, “Лента за лентою”, “Ой у полі червона калина”, це ж були пісні, за які можна було потрапити до тюрми. У нас в фонотеці працювала Альона Верещагіна, так от одного разу прийшов циркуляр та знищив всі українські пісні, думи, все познищували, але Альона, ризикуючи своєю роботою, сховала ці пісні», — розповідає Тетяна Дацева.

Валерій Дрешпак з 1995 по 2005 роки працював заступником генерального директора обласного радіо. На його пам’яті багато цікавих зустрічей і розмов із видатними людьми, з тими, що являли собою епоху:

«Кандидат в президенти В’ячеслав Чорновіл був у нас, пам’ятаю, приїздили на “Волзі” Львівської обласної ради з львівськими номерами, просто, скромно, а це величина!» — ділиться своїими спогадами Валерій Дрешпак.

Метки: 95-лет, Радиовещание, юбилей