Проголосовали и построили: в Никополе появился казачий курень “на дереве”

В Никополе состоялось открытие детского арт-объекта Домик на дереве "Никитин Перевоз». Проект реализован в рамках городского конкурса "Бюджет участия" за средства городского бюджета (победу ему обеспечили 297 голосов никопольчан). В группе «Старая часть Никополя - исторический центр города» в Фейсбуке об этом сообщается следующее.

кур_5

- Новий арт-об`єкт справді побудований на дереві - проте без жодної шкоди для нього, з використанням спеціальної технології. Це приклад еко-будівництва, такі будиночки на дереві є у всьому світі. Проте в містах України поки що рідкість. Явори, що ростуть в сквері Визволення за свідченням старожилів, були перенесені з Нікопольських плавнів (до їх затоплення Каховським водосховищем) в 1949 році учнями школи №5.
Дітям дуже сподобався будиночок з гіркою та капітанським корабельним носом!
Арт-обєкт символізує деревяний курінь засновника Нікополя - козака Микити, що спочатку заснував перевіз (переправу) з нашого боку Дніпра - на протилежний і до Криму. Її стали називати Микитин Перевіз. Також це був козацький форпост, що не давав змоги татарам використовувати переправу для набігів на Україну. Фасад "Микитиного Перевозу" стилізований під козацький човен «дуб» із будиночком, який реально використовувався для річкових торгових походів до Криму. Оскільки в нашій місцевості живописних плавнів Великого Лугу бували щорічні припливи і відливи будиночок-корабель на дереві також символізує і це природне явище - ніби він залишився на дереві після повені.
Будиночок вже став новим туроб`єктом і точкою у маршрутах по Старій частині міста...
Щодо вартості проекту - вона ринкова (близько 99 тис.грн.), відповідає умовам Бюджету участі-2020. Таке ж фінансування до 100 тис. грн. отримали ще 21 проект.

кур кур_2 кур_3 кур_4 курен_

Метки: "Никитин Перевоз», дети, казачий курень, Никополь