«Проблема зараз по всій країні»: Філатов розповів, чому дороги не ремонтують як раніше

В умовах воєнного стану в країні діє постанова Кабінету Міністрів № 590. Вона прямо забороняє місцевому самоврядуванню фінансувати будь-які роботи, окрім аварійних або тих, що стосуються обслуговування — як-то вивезення сміття і прибирання вулиць. Тож ані в Дніпрі, ані в інших територіальних громадах місцеве самоврядування не має можливості масштабно асфальтувати дороги.

 

_MG_9980

Утім, у Дніпрі використовують усі можливості, аби все ж покращити ситуацію з дорогами. Містянин Іван, який прогулюється вулицею з маленьким сином Сашком, наголошує: нинішній стан справ розуміє, адже в країні — війна.
«Все ж таки потрібно кошти берегти, заощаджувати якось. Зараз витрати великі. Але все одно — добре, коли такі ями асфальтують. Бо наступного року вони будуть ще більшими. І грошей знадобиться більше», — говорить чоловік.
Так у місті вже усунули близько половини проблемних точок на дорогах у різних районах.

 

_MG_9907

 
«Намагаємося зараз комбінувати по декілька адрес, щоб завод міг запуститися і нагріти асфальт», — розповів інженер інспекції контролю за ремонтами експлуатаційних мереж КП «Дніпроводоканал» Владислав Павленко.
Зі свого боку, міський голова Дніпра Борис Філатов заявив, що Асоціація міст України зверталась до Кабміну та центральної влади з проханням змінити 590-ту постанову. Але позитивної відповіді з цього приводу досі немає.
«Робимо все можливе і неможливе. І далі звертатимемося до центральної влади, аби вони змінили або скасували 590-ту постанову, бо вона не дає нам нормально працювати», — сказав Філатов.