Приватизація АТ “Об’єднаної гірничо-хімічної компанії” дозволить залучити інвестиції в економіку Дніпропетровщини

Аукціон з приватизації АТ “Об’єднаної гірничо-хімічної компанії”, який відбудеться вже 31 серпня, може стати важливим фактором сприяння залученню інвестицій в економіку Дніпропетровщини.

Встановлені приватизаційні умови зобов’язують майбутнього власника інвестувати щонайменше 400 млн грн в модернізацію основних фондів компанії, частина виробничих потужностей якої знаходяться у місті Вільногірськ. Сума інвестицій може додатково зрости, оскільки майбутній приватний власник, який переможе на прозорому аукціоні, буде зацікавлений в забезпеченні максимальної ефективності роботи підприємства.

Так, філія АТ “ОГХК” "Вільногірський гірничо-металургійний комбінат" є містоутворюючим підприємством та має серйозний вплив на економіку всього регіону, а тому його модернізація та створення нових робочих місць матиме виключно позитивний вплив та переваги для місцевої громади.

Також приватизаційні умови містять важливу соціальну складову, яка зобов’язує інвестора:
• погасити борги по зарплаті та бюджетом у разі їх наявності (наразі вони відсутні);
• не звільняти працівників протягом 6 календарних місяців;
• забезпечити виконання соціальних гарантій перед працівниками.

Передбачено й екологічні умови приватизації. Так, обов’язковим є дотримання вимог природоохоронного законодавства, вимог щодо рівнів забруднення атмосфери та води. ОГХК також продовжить надавати воду комунальним підприємствам-споживачам.
АТ “Об’єднаної гірничо-хімічної компанії” - перший об’єкт великої приватизації з часів приватизаційного аукціону “Криворіжсталі”, який відбувся 16 років тому.

Кабінет Міністрів України доручив Фонду держмайна провести аукціон з приватизації АТ “ОГХК” та встановити контроль за виконанням покупцем умов договору купівлі-продажу державного пакету акцій компанії.

На етапі підготовки Фондом держмайна АТ “ОГХК” до приватизації було забезпечено зростання прибутку компанії у 3,5 рази - зі 100 млн у 2019 до 340 млн грн у 2020 р. та розкрито потенційним інвесторам інформацію про сировинні запаси компанії - вперше в історії України з цих документів було знято гриф “Для службового користування”.

Така комплексна робота призвела, зокрема, до збільшення пропозиції стартової ціни з 2,1 до 3,7 млрд грн, а попередню зацікавленість в АТ “Об’єднаній гірничо хімічній компанії” висловило широке коло інвесторів, більшість з яких - іноземні.