Четвер, 18 липня 2024 року

Председатель Днепропетровского облсовета рассказал о ситуации с больницей им. Мечникова

Последнюю неделю бурлят страсти относительно дальнейшей судьбы больницы Мечникова в Днепре. Дело в том, что Минздрав хочет забрать крупнейшую клинику Днепропетровщины из областного подчинения под «свое крыло» и включить ее в сеть создаваемых университетских клиник.

Против такого решения восстал и коллектив клиники, и руководство области и города, и многие обычные жители области, которые так или иначе пользуются услугами больницы.

Председатель Днепропетровского облсовета Николай Лукашук рассказал о проведенных переговорах и нынешней ситуации.

  • Личная позиция Лукашука неизменна – больница должна остаться в собственности территориальной громады.
  • Минздраву в качестве альтернативы предложена Специализированная многопрофильная больница № 1.
  • У Минздрава официально запрошена дополнительная информация для принятия решения депутатским корпусом.

 

- Протягом всього минулого тижня неодноразово спілкувався з Сергієм Риженком. Також мав розмову з Міністром охорони здоров‘я Виктором Ляшком. Наразі мені зрозуміла державницька позиція щодо процесу створення в Україні сучасних університетських клінік і нових клінічних баз, які допоможуть у розвитку медичної освіти. Вважаю такі ініціативи правильними.

 

❓Що було зроблено.

 Надіслав офіційного листа Міністру охорони здоров‘я, в якому зазначено: лікарня Мечникова обслуговує спільні потреби територіальних громад з надання мешканцям Дніпропетровської області третинної медичної допомоги, є опорним закладом охорони здоров’я у госпітальному окрузі Дніпропетровської області і центром його спроможної мережі, є виконавцем регіональної програми «Здоров'я населення Дніпропетровщини на 2020-2024 роки».

 

☝Акцентував увагу на тому, що розширення мережі університетських лікарень МОЗ України у Дніпрі можливе за рахунок Державного закладу «Спеціалізована багатопрофільна лікарня №1 Міністерства охорони здоров'я України». Це не потребуватиме змін в мережі закладів охорони здоров’я у госпітальному окрузі Дніпропетровщини.

 

Разом із тим для прийняття депутатським корпусом Дніпропетровської обласної ради рішення попросив Міністерство:

 

надати бізнес-план або економічне обґрунтування (з визначенням етапів, термінів, шляхів та засобів реалізації) ефективного використання цілісного майнового комплексу лікарні, з визначенням джерел фінансування видатків з його утримання;

 

повідомити про можливість вибору альтернативних баз для створення університетських лікарень з числа медичних закладів Дніпропетровської області;

 

розглянути питання доцільності розширення мережі університетських лікарень МОЗ України в Дніпропетровській області на період дії воєнного стану в Україні.

 

Підсумовуючи.

 

Лікарню Мечникова ніхто нікуди не віддає, її не зачиняють, не реформують, персонал не звільняють. Медзаклад працює, продовжує і продовжуватиме рятувати українських захисників, лікувати переселенців та мешканців Дніпропетровщини. Наразі Міністерство збирає інформацію від обласних рад про лікарні, моделює майбутню систему розвитку сфери охорони здоров‘я і медичної освіти.

 

В Дніпропетровській обласній клінічній лікарні ім. Мечникова працює 2121 особа. Майже півтисячі лікарів, серед яких – 6 докторів медичних наук, 44 кандидати медичних наук, 43 Заслужених лікаря України. Вважаю, що вони заслуговують на участь в соціальному діалозі щодо зміни статусу лікарні. До речі, сьогодні в лікарні відбулися збори трудового колективу. Співробітники медзакладу одностайно вирішили, що не хочуть зміни підпорядкування.

 

Наостанок. Я бачив дописи, коментарі та дискусії, які розгорілися в соціальних мережах і в пресі. Не беруся роздавати дорослим людям поради стосовно того, що, коли і як їм писати. Але зараз закликаю всіх нарешті припинити цей хайп, особисті образи і суперечки, які вважаю абсолютно недоречними та деструктивними в нинішній час.

 

В країні триває війна. Концентруємося на тому, як здолати російських окупантів. В кожного з нас свій фронт, і лікарня Мечникова нині тримає свій.

Метки: больница им. Мечникова

ПОПУЛЯРНЕ

Архів новин
Июль 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Июн    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Контакти

Столярова, 1, Дніпро, Україна, 49038

mail@dv-gazeta.info

© Останні новини Дніпра та України за сьогодні. Онлайн трансляції, фото та відео репортажі на сайті Днепр вечерний. Всі права захищені.