Предприятия Днепропетровщины смогут признать соглашения с Китаем форс-мажорными

Распространение коронавируса в определенных случаях может быть признано форс-мажором, последствия которого не позволили выполнить обязательства по экономическим договорам. Об этом сообщает пресс-служба Торгово-промышленной палаты Украины со ссылкой на президента палаты Украины Геннадия Чижикова.

-За даними Головного управління статистики у Дніпропетровській області, Китай займав друге місце за обсягами імпорту у Дніпропетровську область у 2019 році, Італія – восьме, - отмечается в сообщении.

-Зараз в світі особлива ситуація– отмечает Геннадий Чижиков. - У Торгово-промислову палату України надходить велика кількість запитів щодо визнання поширення коронавирусу форс-мажором. Торгово-промислова палата дуже зважено підходить до цього питання і спирається на міжнародну практику і законодавчу базу. У загальному плані – коронавірус, як і грип, не є підставою для засвідчення форс-мажору.

Однако коронавирус - не обычный грипп. Опасная инфекция сильно осложнила жизнь предпринимателям всего мира.

- Завжди необхідно розуміти, чи призвела окрема обставина до конкретних обмежуючих заходів або наслідків, таких як закриття кордонів, заборона поїздок й інші заходи, вжиті на рівні державної влади, які могли стати причиною неможливості виконання зобов'язань. Але, необхідно врахувати, що відповідно до законодавства України, засвідчення форс-мажорних обставин на підставі загальних ситуацій не передбачено, - подчеркивает Чижиков.

По словам Геннадия Чижикова, основанием для подтверждения форс-мажорных обстоятельств является наличие одной или более обстоятельств, предусмотренных законодательством. Среди них - эпидемия. Кроме того, форс-мажорные обстоятельства могут быть определены сторонами в тексте договоров.

-Наявність в договорах серед форс-мажорів таких обставин, як епідемія, надзвичайна ситуація в сфері охорони здоров'я або обмежувальні дії влади, посилює позицію в питаннях визнання фактів, які не дозволяють виконати відповідні зобов'язання. Але при цьому завжди необхідно надати докази того, що коронавірус або заходи по боротьбі з його поширенням є обставинами, які могли стати причиною неможливості виконання зобов'язань.  Сторона, яка посилається на форс-мажорні обставини, повинна звернутися до компетентного органу (торгово-промислову палату) тієї країни, де виникли дані обставини, і отримати відповідний документ (сертифікат або свідоцтво), для можливості пред'явлення його контрагенту згідно з умовами договору, - информирует  президент ТПП Украины.

 

 

Метки: Китай, коронавирус, форс-мажор, экономика