Поздно спохватились: в Днепре памятник архитектуры на Троицкой разрушило время

11 августа Украина отмечает День строителя и в этой связи как не вспомнить разрушающиеся памятники архитектуры. Одним из таких памятников в Днепре является здание на улице Троицкой. Ситуацию по данному объекту прокомментировала в соцсети начальник управления по вопросам охраны культурного наследия Днепровского городского совета Надежда Лиштва.

«У звязку з тим, що мені з того тижня не дають нормально працювати, бігають і кричать на мене різні місцеві активісти, що до робіт на памятці архітектури по вул. Троїцькій, 5 повідомляю наступне:

1) Будинок - памятка архітектури. Відповідно до облікової документації предметом охорони визначено вуличні фасади, що підлягають збереженню та реставрації. Через численні перепланування в попередні роки в інтерєрах нічого не збереглось, навіть первісного розпланування;

2) Проект реставрації є, він погоджений з відповідними органам. Є авторский нагляд, який здійснюється.

3) Згідно технологічного висновку 2019 року верхємурування (рівень 4-го поверху) деструктивне, і підлягає розбору до рівня підвіконня 4-го поверху з наступним перемуруванням. І так мені це не подобається, як і не подобається це авторскому нагляду, і думаю забудовнику це теж не подобається, але будинок багато років стояв просто неба і відбувалось замокання та вивітрювання розчину (цегарно видно на фото);

4) Дозволи Мінкульту у них є на реставрацію та будівництво нового обєму, датовані весною цього року;

5) Охороний договір вони заключили з Управлінням і у випадку руйнації (сподіваюсь що ні) і відхилення від проекту, будуть нести відповідальність відповідно до законодавства», - отмечается в сообщении.

дом дом-2 дом-3 дом-4

Метки: заброшенное здание, памятник архитектуры