Понад 70 % мешканців Дніпра підписали декларації із лікарями закладів первинного рівня

У Дніпрі на сьогодні з лікарями центрів первинної медико-санітарної допомоги підписано 705 тис. декларацій. З кінця 2018 року згадані заклади перетворені у комунальні некомерційні підприємства з автономним статусом. Вони отримують фінансування з Національної служби здоров’я України (НСЗУ), розмір якого залежить від кількості підписаних декларацій з лікарями. Про це під час прямої телефонної лінії розповіла начальниця відділу первинної медичної допомоги департаменту охорони здоров’я населення міської ради Тетяна Кравець.

_MG_9468

За її словами, нині кожна амбулаторія центру оснащена обладнанням для проведення обстеження та надання медичної допомоги дорослим і дітям (електрокардіографи, аналізатори крові та сечі, глюкометри, спірографи, пульсоксиметри тощо). Попри фінансування з НСЗУ заклади первинної ланки підтримує місто.

«Так, у рамках муніципальної комплексної програми «Здоров’я населення м. Дніпра» торік закуплено обладнання на суму близько 5 млн грн, витратних матеріалів для проведення діагностичних досліджень на 1,3 млн грн. Окрім того, для забезпечення пільгових категорій населення необхідними лікарськими засобами та лікувальним харчуванням з міського бюджету було виділено 139,6 млн грн», – сказала Тетяна Кравець.

Представниця департаменту додала: «Пацієнтам, які мають декларацію із сімейним лікарем, надають рецепти для отримання ліків за урядовою програмою «Доступні ліки». За 2019 рік у цій програмі взяли участь 57,6 тис. пацієнтів Дніпра з серцево-судинними захворюваннями, цукровим діабетом і бронхіальною астмою. Запрошуємо мешканців міста, які ще не уклали декларації з сімейними лікарями, до центрів первинної медико-санітарної допомоги. Обирайте свого сімейного лікаря, терапевта, педіатра та будьте здорові!».

Зі свого боку генеральна директорка центру № 9 Галина Одінцова зазначила, що після автономізації заклад самостійно обрав пріоритети розвитку.

«Ми надали перевагу створенню умов доступності з урахуванням маломобільних верств населення. Так, торік зробили капітальний ремонт на першому поверсі центру. З-поміж іншого, улаштували новий ґанок, поставили автоматичні двері, систему відеоспостереження, зробили двобічний пандус. У холі будівлі улаштовали вказівники зі шрифтом Брайля та тактильну плитку для людей з особливими потребами. На ці цілі було виділено близько 3 млн грн. Також нас фінансово підтримує і місто. За минулий рік з муніципального бюджету наш центр отримав близько 15 млн грн», – додала Галина Одінцова.

На сьогодні усі дніпровські центри первинної медико-санітарної допомоги подали заявки щодо укладання договорів із НСЗУ на фінансування у 2020 році.

Довідка. У Дніпрі 12 центрів первинної медико-санітарної допомоги, до складу яких входить 61 амбулаторія.

Метки: декларації із лікарями