Понад 3 тис. бігунів з майже десятка країн світу: у Дніпрі розпочався «Almaz Group Dnipro Marathon»

Зранку 26 вересня у Дніпрі стартував «Almaz Group Dnipro Marathon». Це п’ятий марафон, який проводять у місті, та водночас – перший масштабний забіг, організований після карантинних обмежень. Цьогорічний дніпровський марафон має рекордну кількість учасників одразу на двох дистанціях. Так трасу у 42 км долатимуть 365 спортсменів. На забіг у 21 км зареєструвалися 570 охочих.

_MG_0145

Учасниками спортивної події стали понад 3 тис. професійних бігунів і любителів із майже десятка країн світу – України, Німеччини, Ізраїлю, Литви, Білорусі, Молдови, Великобританії та Канади. Серед них – переможці та учасники всеукраїнських і міжнародних змагань та марафонів.

«Спортсмени скучили за спортивними змаганнями, за спілкуванням. Наш марафон ставить рекорди за кількістю учасників, адже, як ми говорили у попередні рази, у нас дуже зручна дистанція. Дніпровські марафони завжди відрізнялися хорошою організацією. У нас завжди прекрасні титульні спонсори», – зазначив мер Дніпра Борис Філатов. Він також наголосив, що під час марафону дотримано всіх необхідних протиепідемічних заходів. Так більшість спортсменів є вакцинованими або надали довідки про проходження ПЛР-тестування.

_MG_0043

Призовий фонд марафону сягає 300 тис. грн. Організаторами бігової події є Федерація легкої атлетики Дніпропетровської області та Громадська організація «Старт Дніпро». Захід відбувається також за сприяння Дніпровської мерії — у рамках програми Бориса Філатова «Дніпро –спортивна столиця».

«Чудовий настрій. Очікую, що все пройде добре. Я завжди дуже хвилююся за марафонців — щоб вони були здорові, вдало фінішували. Щоб вони не просто перемагали, а й отримували справжнє задоволення від старту», — повідомила Марина Філатова, засновниця «5th Almaz Group Dnipro Marathon», президент Федерації легкої атлетики Дніпропетровської області та міста Дніпра.
Раніше для всіх охочих бігунів проводили відкриті тренування.

_MG_0066

«Це, мабуть, головна подія осені. Ми не вперше підтримуємо її. Це дуже важливий захід, адже він показує всім, що коли Дніпро об’єднується, він може все», — сказав генеральний спонсор марафону, засновник «Almaz Group» Олексій Шох.
Під час забігу легкоатлетів забезпечують харчуванням та водою. Підготували 9 пунктів гідратації, 1,5 тис. літрів води, ізотоніки, а також 2 тонни фруктів та печива.

«Я надзвичайно радий бути сьогодні тут. Це виклик, який я кинув сам собі, і сподіваюся з ним впоратися. Хотів подолати напівмарафонську дистанцію ще минулого року. Але ця пауза дала мені можливість краще підготуватися», — розповів учасник марафону Іван.

_MG_0123 _MG_0006