Помер видатний дніпровський кардіохірург Євген Колесов

25 березня пішов з життя видатний кардіохірург, доктор медичних наук, професор Євген Васильович Колесов.

 

338192895_

Про це повідомляє Дніпровський державний медичний університет.
Євген Васильович народився 15 червня 1935 року в місті Перм, у сім'ї лікарів. У 1959 році закінчив Ленінградський медичний інститут імені академіка І. П. Павлова та отримав диплом з відзнакою. Євген Васильович пройшов потужний шлях становлення лікаря й науковця: клінічний ординатор, районний хірург, завідувач відділу коронарної хірургії.
Вагому частину свого професійного життя Євген Колесов присвятив розвитку кардіохірургії на Дніпропетровщині. З 1983 по 1992 рік він завідував кафедрою шпитальної хірургії Дніпропетровського медичного інституту. За його ініціативи в обласній лікарні ім. І. І. Мечникова у 1985 році було відкрите торакальне відділення, яке через рік стало називатися відділенням кардіохірургії та електрокардіостимуляції.
Він автор понад 300 наукових праць, 6 патентів. Лауреат Державної премії СРСР за розробку хірургічного лікування ішемічної хвороби серця (1988).
У 2000 році на Всесвітньому конгресі в Парижі за підсумками тисячоліття визнаний одним із найвидатніших новаторів у хірургії 20 століття.
Прощання та поховання відбудеться 31 березня 2023 року у Варшаві, де Євген Васильович мешкав останнім часом.

Метки: Євген Колесов