Полиция Томаковки в ужасе: опиумный мак, в основном, выращивают пенсионеры

Правоохранители предостерегают пенсионеров от выращивания «на продажу» опиумного мака. Обращение заместителя начальника сектора превенции Томаковского отделения полиции Сергея Зубенко обнародовано в ФБ-группе Томаківка.
«Вкотре хочемо застерегти та роз’яснити про заборону сівби та вирощування снотворного (опійного, в тому числі олійного та інших) маку, а також конопель.
З практики попередніх років слід зазначити, що здебільшого незаконні посіви вчиняють старші люди пенсійного віку, але не всі, деякі для отримання кількох зайвих гривень, інші для себе вирощують: «мак на кутю», «конопельки на олійку» … Чи вартий процес таких ризиків?! По-перше та найважливіше: кожна рослина в руках у наркодиллерів – це потенційне скалічене людське життя. По друге: наркомани і так не дадуть вам зібрати цей урожай. По третє: адміністративна та кримінальна відповідальність за дані діяння.
Адміністративна відповідальність
Незаконний посів та вирощування снотворного маку в кількості до 100 рослин чи конопель в кількості до 10 рослин - підстава для притягнення по ст.106-2 КУпАП (штраф до 1700 гривень з конфіскацією незаконно вирощуваних нарковмісних рослин).
Невжиття заходів щодо забезпечення охорони посівів снотворного маку чи конопель, місць їх зберігання та переробки, а також невжиття землекористувачами, землевласниками на закріплених за ними земельних ділянках заходів щодо знищення дикорослих конопель чи снотворного маку - підстава для притягнення по ст.106-1 КУпАП (штраф на громадян – до 510 гривень, а на посадових осіб до 1190 гривень).
Кримінальна відповідальність
Незаконний посів або незаконне вирощування снотворного маку в кількості від 100 до 500 рослин чи конопель у кількості від 10 до 50 рослин - караються штрафом від 1700 до 8500 гривень або арештом на строк до 6 місяців, або обмеженням волі на строк до 3 років (ч. 1 ст. 310 Кримінального кодексу України)», - отмечается, в частности, в сообщении.
Сергей Зубенко проинформировал также о профилактической операции «Мак», которая проводится территории района.
Отже, протягом червня – вересня поточного року на території Томаківського району проводиться комплекс оперативно – профілактичних заходів під умовною назвою «МАК», з метою виявлення і знищення нелегальних посівів наркомісних рослин маку і конопель.
«Працівники поліції, в тому числі і дільничні офіцери поліції здійснюватимуть подворові обходи домогосподарств жителів району та оглядатимуть їх щодо можливих незаконних посівів.
Поліція звертається до усіх небайдужих громадян дотримуватися чинного законодавства та у разі виявлення посівів нарковмісних рослин повідомляти Томаківське відділення поліції за цілодобовим телефоном :
099-295-76-05 або 102.
Конфіденційність гарантуємо!», - отмечается в сообщении.

Метки: мак, пенсионеры, поля