Підтримка мера Дніпра Бориса Філатова сягнула максимуму за останні два роки – експерти

Близько 53% дніпрян задоволені діяльністю мера Бориса Філатова. Це – найвищий показник схвалення серед суспільних інституцій. Такі дані четвертого щорічного муніципального опитування, яке в Україні провели на замовлення Міжнародного республіканського інституту (IRI).

Нинішні тенденції у Дніпрі соціологи називають певним феноменом.

IMG_3040

«Чинна міська влада з 2015 року дивує соціологів тим, що рейтинг мера (Бориса Філатова. – Ред.) не лише зберігається на рівні виборчої кампанії, а й поступово зростає. Нині маємо найвищий показник за останні два роки. Також на 10% зменшилася кількість тих, хто роботою очільника міста не задоволений. Водночас рівень довіри до мера Дніпра становить 59%», – зазначив доктор політичних наук, член ГО «Спілка виборців міста Дніпра» Віталій Кривошеїн.

Такі показники соціологи пояснюють, передусім, системними змінами, які містяни бачать у Дніпрі.

 

IMG_3054Ще однією причиною називають відсутність у мера гідних опонентів. Водночас рівень підтримки міської влади з боку громадян у Дніпрі є одним із найвищих в Україні. У топі динаміки зростання довіри також – робота мерії, волонтерів, армії, церкви, ЗМІ, ОСББ, Національної гвардії, поліції, ОСН і кооперативів, а також громадських організацій.

Крім цього, спостерігається позитивна динаміка в оцінці ситуації у місті Дніпрі, в той час як настрої дніпрян щодо стану справ у країні більше негативні.

IMG_3053

«Якщо протягом 2015-2017 років кількість дніпрян, котрі вважали, що справи у місті розвиваються у правильному напрямку, дорівнювала 25-26%, то у 2018 році кількість тих, хто позитивно оцінює ситуацію, зросла до 40%. Кількість негативних оцінок скоротилася на 11%. Цього року, вперше за чотири роки, кількість позитивних оцінок перевищила кількість негативних», – підсумував доктор політичних наук, член ГО «Спілка виборців міста Дніпра» Олексій Третяк.

Як відомо, за результатами дослідження, проведеного соціологічною групою «Рейтинг», станом на липень 2018 року роботою мера Дніпра Бориса Філатова задоволені 65% мешканців міста.

Метки: Борис Филатов