Підтримка ліквідаторів і посилення соціальних ініціатив: Борис Філатов підбив підсумки 58-ї сесії міськради Дніпра

24 червня у Дніпрі відбулася 58-ма сесія міськради. Засідання тривало менш ніж годину, утім депутати встигли обговорити та ухвалити низку важливих рішень, котрі стосуються муніципального господарства та соціальної сфери зокрема.

Так, міські обранці звернулися до Президента України стосовно визначення 2021-го року Роком вшанування подвигу ліквідаторів і пам’яті жертв Чорнобильської катастрофи. Ініціатива належала представникам організації ліквідаторів, адже наступного року будуть вже 35-ті роковини трагедії.

«Ми пішли назустріч нашим ліквідаторам у цьому», – пояснює мер Дніпра Борис Філатов.

20200624105334__MG_7813

Крім цього, внесли до комплексної програми соціального захисту містян додаткове рішення: якщо Кабмін не зніме карантинних обмежень та не дозволить проведення повноцінної оздоровчої кампанії цього літа (йдеться, зокрема, про видачу мерією Дніпра безкоштовних путівок за муніципальною програмою), батьки/опікуни у разі придбання путівки до табору власним коштом зможуть отримати часткову грошову компенсацію — до 10 тис. грн за 21 день відпочинку.

Ще одне рішення сесії стосується ініціативи створення відділення для жінок, котрі постраждали від домашнього насильства. Воно працюватиме на базі центру соціальної підтримки дітей та сімей «Мамине щастя», де нині вже засновано відділення для матерів з дітьми. «Можна буде спокійно розміщуватися – з усіма цивілізованими умовами. Термін перебудування буде від трьох місяців до пів року. Також ми ухвалили програму на наступний рік для родин, де є діти з порушеннями психічного та фізичного розвитку. Люди зможуть звертатися та зусиллями муніципалітету отримувати необхідну кваліфіковану допомогу», – зазначає мер Дніпра.

Борис Філатов також додав, що цієї сесії продовжили практику прийняття на баланс міста всіх безхазяйних мереж. Мер зауважує, що такі ініціативи є його безпосередньою вказівкою, адже раніше виконавці просто не хотіли цим займатися. Цього разу йдеться про понад 36 км зовнішніх комунікацій водопостачання та мереж ОСББ у різних районах міста. Відтепер ними опікуватиметься «Дніпроводоканал».

Крім цього, ще 23 приватизовані приміщення, що перебувають у комунальній власності, виставлять на аукціон електронної системи «ProZorro.Sale» – щоб знайти для них ефективних власників, котрі також принесуть інвестиції до міського бюджету.

Також програму «Бюджет участі» у Дніпрі подовжили ще на п’ять років. Решта питань стосувалася земельної і комунальної власності, кадрових ініціатив.

«Ми створили відділ боротьби з корупцією. З цього приводу деякі міські активісти намагаються пащекувати. Утім, це – не наша забаганка, а чіткі рекомендації Національної комісії із запобігання корупції. Ми отримали відповідний рекомендаційний лист. Подібні підрозділи створено і в інших місцевих радах», – повідомив Борис Філатов.

Також, зазначив мер Дніпра, питань, пов’язаних з політизацією суспільного життя в місті, не повинно бути в сесійній залі.

«Під час передвиборної кампанії, котра де-факто вже почалася, багато хто хоче на цьому піаритися. Утім за п’ять років своєї каденції я завжди підкреслював: міські депутати повинні займатися міськими проблемами. Депутати Верховної Ради нехай вносять у суспільство питання загальнонаціонального порядку. На жаль, дуже часто це розколює суспільство. Однак розколоти суспільство у Дніпрі – доки я є міським головою – я не дозволю нікому», – наголосив Борис Філатов.