Субота, 15 червня 2024 року

Підтримка екологічних ініціатив: у Дніпрі вперше в Україні провели Еко хакатон

У Дніпрі в рамках освітньої програми “ЕКОсвідомість Дніпра” за підтримки Дніпровської міської ради вперше в Україні відбувся Еко хакатон. Учасниками заходу стали дві студентські команди – Університету митної справи та фінансів й університету «Дніпровська політехніка». Під час батлу кожна команда розробила і презентувала свої екологічні стартапи, які передусім направлені на поліпшення екології міста.

IMG_1206

«У місті сформувалася достатньо потужна екологічна студентська спільнота, яка об’єднує багато вишів. Студенти генерують багато різних екологічних проєктів, проведення відповідних акцій, які мерія залюбки підтримує. Робитимемо це і надалі. Міський голова Борис Філатов приділяє особливу увагу екологічній ситуації в місті, оскільки ми в промисловому регіоні, а дніпряни повинні дихати чистим повітрям. Так, наприклад, завдяки домовленостям мера промислові гіганти встановлюють нові очисні фільтри. Окрім того, тільки в Дніпрі проводяться масштабні дослідження - екологічний моніторинг повітря. За численними проханнями мешканців це передусім роблять у районах житлової забудівлі на кордоні санітарно-захисної зони промислових підприємств. Проєкт фінансується цілком коштом міського бюджету. Також для поліпшення екології у рамках міської програми з озеленення та декадника «Дніпро квітучий» у місті висаджують 25 тис. дерев та кущів. Таку ініціативу підтримали тисячі дніпрян. Впроваджується і муніципальна програма по навчанню, мотивуванню школярів щодо необхідності правильного сортування сміття. Словом, усі екологічні проєкти направлені на те, щоб наше місто, повітря, акваторія Дніпра ставали чистішими», - підкреслив директор департаменту екологічної політики Дніпровської міської ради Олег Семенко.

IMG_1235

Команди боролися за звання переможця, а оцінювали їх журі в складі представників різних галузей.
За словами заступниці директора, начальниці управління молоді, позашкільної освіти та національно-патріотичного виховання міськради Дар’ї Білої, головна мета Еко хакатону – привернення уваги до екологічних проблем, небайдужість студентства до них, підвищення екологічної свідомості серед містян, яку слід розвивати змалечку: «Серед критеріїв оцінки проєктів команд – реалістичність їхньої реалізації, конструктивність ідеї, новаторство».
Зі свого боку іще одна членкиня журі – декан економічного факультету Університету митної справи та фінансів, амбасадор освітньої програми “ЕКОсвідомість Дніпра” Вікторія Даценко зазначила: «Студенти - завжди креативні. Вони готові генерувати нові ідеї в абсолютно різних сферах, зокрема і щодо екологічноі свідомості. Зараз головне для команд – показати перспективу свого проєкту, щоб він був довговічним і практичним. Еко хакатон – дуже цікавий формат роботи, де відбувається колаборація думок, ідей, пропозицій щодо того, як зробити місто більш екологічним та чистішим».
«Саме через дітей, студентів легше змінити світогляд дорослих, зокрема, зробити всіх нас екологічно свідомими мешканцями міста, щоб ми дбали про екологічне середовище там, де живемо», - наголосив заступник голови обласної ради, начальник управління з питань екології, енергоефективності та зеленої економіки Олексій Ангурець, який теж оцінював презентовані проєкти команд.

IMG_1287

Так, команда «Дніпровської політехніки» презентувала стартап під назвою «Чекінізація» - відмова від паперових чеків у магазинах, натомість, щоб вони надходили на телефон через спеціальний додаток. Тоді як команда Університету митної справи та фінансів презентувала арт-об’єкт для роздільного збору сміття, який запропонували встановити на Набережній. Задумка студентів – створити не просто місце для роздільного збору сміття, а й фотозону, де б мешканці могли фотографуватися та викладати фото у соцмережі, тим самим пропагуючи екологічну свідомість. Окрім того, під час викидання скла, паперу чи пластику в спеціальні отвори, гратиме різна музика.
У результаті презентованих студентами проєктів перемогли обидві команди.
Так, журі вирішило, що стартап «Чекінізація» заслуговує на реалізацію на загальнодержавному рівні, а арт-об’єкт з роздільного збору сміття місто планує реалізувати в наступному році.
«Звісно дуже раді, що місто планує реалізувати запропоновану нами ідею. Загалом, дуже добре, що міська влада підтримує проведення таких заходів, як цей Еко-хакатон, адже це майданчик, де не просто народжуються нові ідеї, ініціативи, а й втілюються у життя», - додала учасниця команди Університету митної справи та фінансів студентка Марія Бондаренко.

IMG_1215

IMG_1435 IMG_1422 IMG_1358

Метки: Еко хакатон, экология

ПОПУЛЯРНЕ

Архів новин
Июнь 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Май    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Контакти

Столярова, 1, Дніпро, Україна, 49038

mail@dv-gazeta.info

© Останні новини Дніпра та України за сьогодні. Онлайн трансляції, фото та відео репортажі на сайті Днепр вечерний. Всі права захищені.