Перший в Україні: у Дніпрі встановлено спеціальний спуск до води для людей, що мають інвалідність

У Дніпрі Монастирський пляж має спеціальний спуск для комфортного купання у річці людей з інвалідністю. З його допомогою можна без сторонньої допомоги зануритися у воду. До того ж подібний пристрій – перший в Україні, встановлений на відкритому пляжі. Також він безкоштовний.

IMG_2922

З комфортом часто тут плаває й родина Подзюбан. Чоловік і дружина – одні з ініціаторів створення такого спуску, вони пересуваються на візках.

Голова родини Сергій розповів, що раніше потребували сторонньої допомоги, щоб поплавати: «Як маленьку дитину тебе брали на руки й несли до водойми чи навіть доводилося повзти. А зараз за допомогою цього простого механізму ми поступово занурюємося у воду й можемо плавати».

IMG_2964

«Великої фізичної сили непотрібно. Я пересідаю з візка на крісло та за допомогою рук (як і на візку) штовхаю себе у воду. Далі крісло саме фіксується, і я можу зануритися. Поплавала та й знову сіла на крісло, назад також штовхаю себе без проблем», – продемонструвала Тетяна Подзюбан.

Щодня цим спуском користуються до 10 людей, що мають інвалідність. Якщо треба, їм допомагають медики зі стаціонарного медпункту. Вони чергують там щодня.

IMG_2960

«Водні процедури для людей, які мають інвалідність, життєво необхідні – бо реабілітація через воду більш дієва, аніж спеціальна ходьба. Вчора вперше у житті за допомогою спуску занурився у Дніпро 36-річний чоловік, який пересувається на візку», – поділився медичний працівник пляжу Олексій Дьомін.

«Створити подібний спуск ініціював міський голова Дніпра Борис Філатов. Ми радилися з представниками громадських організацій, щоб зробити пристрій якомога зручнішим. Поки він один у Дніпрі, в планах розробити проєкт ще й на Мануйлівському пляжі», – підсумував директор КП «Дирекція територій і об’єктів рекреації» Дніпровської міської ради Вадим Галицький.

IMG_2955 IMG_2927