Переселенка з Херсону врятувала колекцію вишиванок та відкрила магазин у Кривому Розі

Переселенка Олена Зіньова змогла вивезти з окупованого Херсона головну продукцію свого сувенірного магазину - українські рушники та вишиті сорочки. Зараз вона відкрила крамницю у Кривому Розі. Історію відважної жінки розповіло Суспільне Дніпро.

Олена

Після окупації Херсону росіянами Олена з чоловіком зрозуміли, що продавати вишиванки та рушники з українською символікою не зможуть. Кидати своє діло напризволяще вони не могли. Тож хібрали товар і почали прориватися з окупованої території. Одяг з українською символікою та національними традиціями вдалося провезти через 33 блокпости російської армії.

- Три доби, ніч ми провели у Василівці. Ніч у полі, поруч із чеченцями - я ніколи не забуду, це було страшно, дуже страшно. Вивезти 32 сумки товару з вишиванками, як мені сказали СБУ, які нас зустріли у Запорізькій області на нашій території – що ви божевільна, – розказала Олена журналістам.

Нині Олена Зіньова відкрила свою крамницю в Кривому Розі. Продає ті рушники та вишиванки, які врятувала з окупованого Херсона. Вже з’явилися постійні покупці. А ще в магазині облаштували "херсонський куточок" – це кераміка, ляльки-мотанки та сувенірна продукція із зображенням Херсона.

885e33e59f2960d3

 

 

Метки: вишиванки, Кривий Ріг