Перед революцией в Екатеринославе ввели «Сухой закон»: чем закончилась антиалкогольная кампания

Пить вредно! Алкоголь вносит сумятицу в мысли и ослабляет дисциплину. Оказывается, об этом стали догадываться еще сто лет назад. О последствиях «Сухого закона», объявленного в 1914-1917 годах сообщается на фб-странице Музей історії Дніпра 

«З початком мобілізації російської імператорської армії в липні 1914 року на теренах Російської імперії урядом було введено тимчасове обмеження продажу алкогольних напоїв. Дане рішення уряду було продиктовано прагматичними міркуваннями, що мали на меті посилення загальної військової дисципліни в армії та тилу. Дані законодавчі обмеження «сухого закону» спровокували масову хвилю погромів винних лавок та складів мобілізованими призовниками, яка прокотилася країною в липні – вересні 1914 року.

22 серпня 1914 року Микола ІІ законодавче запровадив заборону продажу алкогольних напоїв до закінчення військових дій. При цьому, вважалося, що даний захід має тимчасовий характер, оскільки очікувалося, що війна не буде затяжною. Проте, реалії часу та обставини військового конфлікту виявилися дещо іншими.

180257976_489519929139507_8914410499560521121_n

В Катеринославі введення «сухого закону» підтримали, в першу чергу, чисельні церковні та громадські організації, які активно висловили свою щиру підтримку законодавчим ініціативам царя через розлогі публікації в місцевій періодичній пресі та в чисельних вітальних телеграмах, які були вислані на ім’я російського імператора. Катеринославська передова громадськість розглядала ці законодавчі заходи як рішучий крок боротьби з пиятикою, яка на їх думку була однією з головних причин народної бідності в регіоні.

Рішуче проти «сухого закону» були налаштовані власники місцевих катеринославських броварень, які опинилися в досить скрутному економічному становищі, оскільки заборона виробництва та продажу пива де-факто означала припинення їх підприємницької діяльності з подальшим фінансовим банкрутством», - отмечается в сообщении.

Метки: Екатеринослав, сухой закон