Озеро Котлован готують до зариблення

В Індустріальному районі Дніпра почали підготовчі роботи до зариблення озера Котлован. Для цього в водоймі проведуть спеціальні гідроекологічні дослідження.

Untitled-111

Котлован – озеро, розташоване недалеко від перетину вулиць Журналістів і Днепросталівскої на лівому березі Дніпра, яке в 70-х утворилося на місці видобутку піску. Шефство над ним вже давно взяли місцеві жителі – активісти спільноти Райончик, і своїми силами облаштовують його.

Запуску нової риби передуватиме проведення гідроекологічного дослідження озера. Воно допоможе дізнатися, якого виду і розміру мальок оптимально підходить для Котловану. В іншому випадку, запущена риба може не вижити через невідповідний мікроклімат або бути з'їденою іншою рибою.

Untitled-1222

З ініціативою запуску нової риби у водойму вони звернулися до народного депутата від Індустріального і Самарського районів Дніпра Дмитра Кисилевського.

- Всі водойми лівого берега потребують детального вивчення, аналізу води, очищення та відновлення екосистем. Уже третій рік за моєю ініціативою здійснюються аналізи проб води з котловану, а в цьому році – і з інших водойм. Будемо накопичувати і публікувати у відкритому доступі дані про стан і проблеми водойм і шукати шляхи рішень. Зараз детально вивчимо стан озера Котлован,коментує Дмитро Кисилевський.

Науково-біологічне обґрунтування зариблення проведе Дніпровський державний аграрно-економічний університет. Команда фахівців на чолі з завкафедрою водних біоресурсів, доктором біологічних наук, Романом Новицьким вже приступили до дослідження водойми.

Untitled-1333

В рамках дослідження проведуть контрольні малькові облови, щоб з'ясувати які види риб водяться в озері. Також фахівці університету відберуть проби води на фіто і зоопланктон, щоб зрозуміти кормову базу, а також проведуть виміри площі і глибини, підводні дослідження Котловану.

- Сьогодні ми відбираємо гідроекологічні проби, визначаємо видовий склад риб і безхребетних Котловану, аналізуємо кормову базу для майбутніх вселенців, вивчаємо саму водойму і її особливості. За підсумками сьогоднішніх досліджень підготуємо науково-біологічне обґрунтування, в якому детально розпишемо необхідні обсяги зариблення, рекомендуємо види-біомеліоратори, звичайно ж, врахуємо інтереси рибалок - любителів і відпочиваючих тут, – каже Роман Новицький, професор, доктор біологічних наук, який проводить дослідження.

За словами депутата, після отриманого висновку буде замовлена ​​риба і визначено термін запуску її у водойму.

Untitled-1444

 

Метки: зариблення, озеро «Котлован»