Отметил 10-летний юбилей известный в Днепре «Дом искусств»

5 февраля отметил 10-летний юбилей известный в Днепре «Дои искусств», который стал интересным, креативным, народным творческим пространством для горожан разных поколений. Здесь можно увидеть интересные выставки, увлекательные концерты и спектакли, а также другие творческие мероприятия.

chervonohvardiyets_titul

Историей «Дома искусств» поделилась его «берегиня» - арт-директор Валентина Слобода.

- НАМ - 10 РОКІВ! ПОЧАТОК

З великою приємністю хочу сьогодні повідомити усіх наших друзів, колег, шанувальників: від сьогодні ми будемо розповідати вам, шановні друзі, про наш ПЕРШИЙ ЮВІЛЕЙ! 10 РОКІВ ЯК ВІДКРИТО У ДНІПРІ БУДИНОК МИСТЕЦТВ!

Горжусь тим, що у міській раді 10 років тому повірили в ідею про створення такого закладу культури і 2 лютого 2011 року було прийнято відповідне рішення міської ради. Йшли до цього ще з 2005 року, коли мені довелось працювати над створенням першої Комплексної програми розвитку культури міста: придумали і провесли десятки анкетувань, зібрань груп активних діячів культури та мистецтв за напрямками. Серед різних ідей звучали і пропозиції відкрити в місті Будинок актора, активніше допомагати людям, які вірно «служать» мистецтву. Тож і внесли в програму такий пункт : «Відкрити у Дніпропетровську Будинок мистецтв». І розпочалась довга дорога до цього дня - 2 лютого 2011 року. Налагодила зв’язки з Львівським Палацом мистецтв і Київським Будинком актора, їздила вивчати досвід їх роботи. В інших містах мільйонниках (Одесі, Харкові, Луганську) подібні заклади теж уже функціонували і працюють зараз. Ці факти були відправним поштовхом.
Висловлюю велику повагу і вдячність усім тим тогочасним керівникам в міській раді, які мене підтримали і довірили очолити новостворений заклад культури – Будинок мистецтв: Валентині Михайлівні Бойко, Галині Григорівні Сіверській, Ірині Гергіївні Зайцевій, міському голові Івану Івановичу Куліченку.
Тож 10 років тому ми розпочали місію популяризації та розвитку мистецтв у різних формах і у різних напрямках, враховуючи можливості приміщення колишнього кінотеатру «Червоногвардієць». Нас більше півроку було лише 4 людини, 4 штатні одиниці. Нам дісталися у приміщенні у спадок різні проблеми (певний час навіть світла і теплопостачання не було), тож почали саме з їх вирішення. Хоча уже протягом 2011 року було підготовлено і проведено для людей 19 культурно-мистецьких заходів і 52 екскурсії по виставках у Будинку мистецтв.
З того часу в нашому закладі працювали творчі, енергійні та талановиті люди, віддані нашій ідеї «Пізнавай мистецтво разом з нами!»
10 років! Бажання працювати для людей, дружній запал, ініціативність спонукає колектив готувати і приводити щорічно сотні заходів (я не помиляюсь – саме сотні!). Для численних митців Будинок мистецтв є не тільки майданчиком для комунікацій, а і просто рідним домом (народний артист Юрій Чайка весь час на різних рівнях підкреслював: «Это наш дом для актеров!», а художники казали – «це наш дім!»). Творчий колектив Будинку мистецтв, його творчі об’єднання зберігають традиції, дотримуються ідеї загальної доступності культури і мистецтва для усіх. У нашому закладі кожен може знайти собі мистецький захід до душі.
За ці 10 років свого існування Будинок мистецтв налагодив і підтримує тісні контакти та реалізує спільні проекти з організаціями творчих спілок, з закладами культури та мистецтв, з мистецькими школами, з національно-культурними товариствами, з працівниками ЗМІ. Саме нашими спільними зусиллями поповнюється духовна скарбниця рідного Дніпра, створюється неповторний образ Мистецького кварталу міста.
Висловлюю глибоку повагу і щиру вдячність усім тим митцям, творчим спілкам, закладам культури, початковим мистецьким закладам, творчим і громадським організаціям, нашим друзям і шанувальникам, хто зробив свій посильний внесок в непросту, але пряму і широку дорогу, якою прямує Будинок мистецтв, до цього ювілейного дня.
Нам є чим пишатись! Позитивні результати від діяльності нашого Будинку мистецтв – факт беззаперечний! Ми з задоволенням будемо розповідати вам нашу десятилітню історію! – написала Валентина Слобода.

Поздравляем «Дом искусств», его создателей и всех сотрудников с юбилеем этого прекрасного заведения! Желаем новых креативных проектов и безграничных возможностей для творчества.

Метки: Дом искусств